Päevatoimetaja:
Sven Randlaid
+372 666 2387
Saada vihje

Sügisene kurgupõletik tõi patsiendile eluohtliku tõve

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
(MITTE KASUTADA!) Pilt ühest eelmisel aastal TÜ Kliinikumis ravil olnud patsiendist. Et kaelal on palju lihaseid, siis pärast seda, kui mikroobid on mandlite mädakotikestest valla pääsenud, hakkab mäda kogunema just kaelalihaste vahele. Kael tuleb lahti lõigata, et mäda välja lasta.
(MITTE KASUTADA!) Pilt ühest eelmisel aastal TÜ Kliinikumis ravil olnud patsiendist. Et kaelal on palju lihaseid, siis pärast seda, kui mikroobid on mandlite mädakotikestest valla pääsenud, hakkab mäda kogunema just kaelalihaste vahele. Kael tuleb lahti lõigata, et mäda välja lasta. Foto: Erakogu

Septembri lõpul toodi Tartu Ülikooli Kliinikumi intensiivraviosakonda väga ohtlikus seisundis mädase kaelapõletikuga patsient, kelle ravi kestab terve kuu. Tänavu on see teine raske juhtum. Mullu oli selliseid seitse.

Kõrva-, nina- ja kurguarst Priit Kasenõmm ütleb, et ilmselt tuleb inimestele neid raskeid lugusid kirjeldades meelde tuletada, et nad oma tervise eest paremini hoolt kannaksid.

Nii jubedas seisus mädase kaelapõletiku põhjuseks on kas krooniline kurgumandlite põletik või katkised hambad.

Tagasi üles