«Küll on aga minu meelest oluline luua tugev linnahaigla. Kuid see ei sõltu haigla tegevjuhtkonnast, vaid omaniku tahtest ja Tallinna omaniku soov on selline, et haiglad püsivad eraldi.»
Ta lisas, et vaeses riigis ning äärmise efektiivsusega töötava tervishoiusüsteemi puhul ei ole mõtet rääkida suurest kokkuhoiust. «Mõttekam oleks rääkida elanike tervishoiuvajadustest ning sellest, et patsiendid saaksid ka homme vähemalt samal tasemel tervishoiuabi nagu nad seda täna saavad.»
Allikvee märkis, kommenteerides Pevkuri seiskohta arstide üleostmise kohta, et Tallinna haiglad ei tegele talle teadaolevalt arstide üksteiselt üleostmisega. Ning lisas, et üksiknäitele ei saa üldistada süsteemi. «Arstide nagu ka teiste erialade esindajate liikumine Eesti riigis peaks olema siiski vaba. Eks iga inimene ju otsib enda jaoks paremat töövõimalust.»
Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ütles Postimehele, et kui viia lõpuni tervishoiu reform Tallinnas, siis oleks mõistlik viia ühe juhtimise alla kõik siin tegutsevad haiglavõrgu arengukava haiglad.
Alliku sõnul võimaldaks haiglate ühendamine vältida mõttetut dubleerimist ning arendada ühiselt neid teenuseid, mida napib.
Allik oli seisukohal, et kõik muud ühendamise variandid jäävad poolikuks lahenduseks ning kuna ühendamine on alati töötajaid mingil moel häiriv, siis tasub siin üheksa korda mõõta ja üks kord lõigata.
Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles intervjuus Postimehele, et Tallinna haiglate ühendamine annaks suure kokkuhoiu ning kahandaks senist dubleerimist.