Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Türkson naaseb siseministeeriumi kantsleri kohalt teabeametisse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi
Copy
Tarmo Türkson
Tarmo Türkson Foto: Peeter Langovits

Tarmo Türkson jätkab alates 1. novembrist teenistust teabeametis ning lahkub seega siseministeeriumi kantsleri ametikohalt.

«Olen võtnud vastu tõsise väljakutse teabeametist, kus jätkan oma professionaalsele kogemusele vastavat teenistust. Minu otsus ei tulnud kergelt, kuid nüüdsest pean vajalikuks end parimal viisil rakendada teabeametis, riigi julgeoleku ja põhiseadusliku korra tagamisel,» selgitas Türkson siseministeeriumi pressiesindaja vahendusel.

 Siseminister Ken-Marti Vaheril jagus ametist lahkuva Türksoni kohta vaid kiidusõnu. «Mõistes Tarmo personaalseid soove ja väljakutse olemust, soovin ma talle uues ametis edu ning samas jätkuvalt jõudu ja visadust eesmärkide saavutamisel,» lisas Vaher.

 Türksoni viimane tööpäev siseministeeriumis on 31. oktoober. Siseministeeriumi kantsleri ametikoht täidetakse sihtotsingu korras.

 Teabeameti tegevusvaldkonnaks on riigi julgeoleku ja põhiseadusliku korra tagamine. Amet kogub ja töötleb riigile välis-, majandus- ja riigikaitsepoliitika kujundamiseks ning riigikaitseks vajalikku välisriike, välismaiseid tegureid või tegevust puudutavat poliitilist, sõjalist ja majanduslikku teavet, tehes koostööd kaitsepolitseiga riigi vastu suunatud kuritegude ärahoidmiseks ja osutab kaitsepolitseile, kaitseväele abi elektroonilise teabe kogumisel ning teeb koostööd teiste Eesti Vabariigi ja kohaliku omavalitsuse asutuste ja isikutega, samuti välisriikide julgeolekuasutuste ja rahvusvaheliste organisatsioonidega.

 Tarmo Türkson oli teabeameti peadirektor aastatel 2001-2011. Riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduse kohaselt on teabeameti struktuur, koosseis ja ametikohtade täpsed ülesanded salajased

 

Tagasi üles