Ettepaneku poolt hääletas 44 Reformierakonna ja Isamaa ja Res Publica Liidu liiget ning selle vastu oli 20 Keskerakonda kuuluvat saadikut. Sotsiaaldemokraadid hääletusel ei osalenud.
Ettepaneku toetamisega sai kultuurikomisjon ülesande algatada eelnõu, mis viiks erakooliseaduse põhiseadusega kooskõlla.
Sotsiaaldemokraat Jaak Allik avaldas riigikogus arvamust, et parlamendile seaduse muutmiseks ettepaneku teinud õiguskantsler on kistud näotusse ja aastaid kestnud vägikaikaveosse valitsuse ja Tallinna linna vahel. Tema sõnul on tegu keerulise pedagoogilise ja veelgi keerulisema poliitilise küsimusega, mistõttu on «täiesti kohatu kasutada sellises olukorras põhiseadust kui instrumenti poliitilises võitluses».
Alliku sõnul olid Tallinna ja Narva omavalitsus asetatud sundseisu ja nad leidsid väljapääsuks idee asutada venekeelsed eragümnaasiumid nende noorte tarvis, kes pole praegu veel suutelised eesti keeles 60 protsenti ainekavast kvaliteetselt omandama.
«Sotsiaaldemokraadid pole vaimustatud sellisest seaduse mõttest kõrvalehiilivast teest, kuid me anname endale aru, et sellele sunnib omavalitsusi valitsuse otsus keelduda võimaldamast seaduses lubatud erandit,» lausus ta ja lisas, et õiguskantsleri ettepanek soovib ka selle võimaluse kohalikele omavalitsustele sulgeda, tuginedes argumendile, et avalikku raha ei tohi kulutada seadusest möödahiilimiseks.
Tema hinnangul oleks kohaliku võimu ja riigi vahel tekkinud vastuolu hõlpsasti lahendatav, kui valitsus lähtuks seadusest ja võimaldaks gümnaasiumiõppes muukeelsetele noortele erandeid. «See võtaks omavalitsustelt kindlasti ka soovi muukeelseid erakoole asutada,» märkis Allik.
Alliku sõnul ei pidanud fraktsioon võimalikuks ettepaneku hääletamisel osaleda, kuna sotsiaaldemokraatide hinnangul peaks parlament tegelema probleemi sisulise lahendamisega, mitte aga omavalitsustele lihtsa ärapanemisega tegeliku probleemi ees silmi sulgedes.