Aga ta tuli. Kahe kuu pärast. Viidi ära öösel ja välja lasti ka öösel.
Möödus kaks enam-vähem rahulikku aastat. Siis tuldi jälle isa järele, seekord mitte enam öö varjus, vaid päeval. Vaadaku kõik ja kartku – halastust ei ole. Naabrid vaatasid ja kartsid, et võib-olla juba homme ootab neid samasugune saatus. «Seekord ma kirjutan süüdistusele alla,» ütles isa meile toast välja astudes. Ema nuttis, õed nutsid, mina nutsin ka.
Juba järgmisel päeval olin ma vangla juures, mida piiras külgedelt kõrge laudadest tara, nurkades vahitornid. Ma valisin endale sobiva koha kõrgendikul, mille jalamile oligi ehitatud vangla. Siin ma siis istusin tundide kaupa suurel kivirahnul, vaatasin vanglat ja nutsin. Ma olin kaksteist, ma olin selles vanuses, kus mehehakatised kõige rohkem vajavad isa.
Natukene aega enne viimast vahistamist oli isa mulle öelnud: «Pea meeles, poeg, meid eestlasi on Eestis miljon, aga välismaal üle terve maailma laiali elab veel poolteist. Ja veel ma tahan sulle ütelda, et sinu õed võib-olla abielluvad venelastega, sest mitte nemad ei vali, aga neid valitakse. Mis puutub sinusse, siis sina võta naiseks eesti tüdruk, palun sind.»
Nii oli isa minuga tol korral rääkinud, aga nüüd ta on seal. Väga kõrge tara tõttu ma ei näinud hoovi ega ehitiste korruseid, vaid ainult katuseid ja korstnaid, ühest tuli natukene suitsu. Ma läksin vangla juurde ka järgmisel ja ülejärgmisel päeval. Tahtsin väga näha isa, tahtsin rääkida temaga, küsida, küsida, küsida… Kord, kuna ma juba teadsin, et tornides valvureid ei ole, võtsin kokku kogu oma julguse ja hiilisin tara juurde. Ma lootsin leida pilu, et sisse vaadata. Ma teadsin, olin raamatutest lugenud, et vange viiakse aeg-ajalt jalutama. Lootsin, et võib-olla näen läbi prao oma isa. Ma tegin ainult kolm-neli sammu tara kõrval ja jäin ehmunult seisma: maas vedelesid pikad pleekinud inimese juuksed koos nahaga. Ma pistsin jooksu. Ma ei vaadanud tagasi ja oma rahnule istuma enam ei läinud.