«Meie rühm oli ühtne, keegi kellelgi turjas ei elanud. Kui keegi sai jamaga hakkama, vastutas terve rühm, vahel ka kompanii. Lühikese ajaga õppisime mida tohib ajateenistuses teha ja edasi meil probleeme ei tekkinud,» meenutas lugeja.
Tosin aastat tagasi kaitseväes teeninud Kert Tamm nentis samas, et usub väidetava alandamise osaliseks saanud ajateenijate sõnu.
«Kõlab üsna usutavalt oma kaitseväe kogemuse najalt. Endale ei juhtunud päris nii, aga eks seal oli ikka igasuguseid ajuhiiglasi, peamiselt küll allohvitseride tasemel. Pisemad võimuliialdused ja inimväärikuse alandamine oli täiesti tavaline ajateenijatest allohvitseride poolt. Mina muidugi teenisin aastatuhande vahetusel ja minu klassikaaslased, kes sinna üleajateenijaks jäid, on mulle väitnud, et asi olevat siiski võrreldes tolle ajaga paremaks läinud,» kirjutas Tamm.
«Loomulikult testiti ja pandi proovile sinu füüsist, psüühikat ja leidlikkust, aga otsest mõnitamist ei olnud kordagi,» kinnitas teine lugeja. «Samas - mõnele võib tunduda mõnitamise ja kiusamisena ka see, kui ei või käed taskus käia või suvalises kohas suitsetada.»
«Mina samuti ei märganud midagi sellist,» võrdles kolmas, 2007. aastal Viru pataljonis aega teeninu. «Teatud asju oli, aga ei midagi, mida ei elaks vabalt üle.»
Skandaali sattunud ohvitser paistis silma karmusega
Lugeja Sanderi väitel teenis ta läinud aastal Vahipataljonis praegu ajateenijate skandaali sattunud ohvitseri käe all.
«Teenisin ise möödunud aasta juulikutses Vahipataljonis, kaks kolmandikku ajast skandaalse kompaniiülema (tol hetkel kompaniiülema abi) juhtimise all, ning võin öelda, et tegemist on väga karmi distsipliini hoidva täieliku sõjardiga, kellest ajateenijad omavahel hirmujutte rääkisid ja öösiti õudukaid nägid. Üsna väikestele üleastumistele võis järgneda korralik motivatsioonitreening,» kirjutas Sander.