Jesse ütles riikliku tubakapoliitika kontseptsiooni koostava sotsiaalministeeriumi töörühma senist tegevust kommenteerides, et kui inimesed on harjunud mõtlema suitsetamisest kui inimese enda valikust, siis tegelikult on suitsetamise proovimisel ja suitsetajaks saamisel suur mõju perekonnal ja sõpradel ehk keskkonnal, kus inimene kasvab, elab ja töötab.
«Seepärast on mõjus tubakapoliitika selline, mis loob keskkonna, mis ühelt poolt kaitseb efektiivselt mittesuitsetajaid ja teiselt poolt pakub suitsetajale motivatsiooni loobuda,» lausus ta ja kinnitas, et tubaka tarvitamisest tekkivaid kahjusid on võimalik vähendada, rakendades samaaegselt mitmeid meetmeid: piirates kättesaadavust, tagades suitsetamisest loobumise teenused ja luues suitsuvabasid keskkondi.
Meetmetest on Jesse sõnul kõige tõhusamad hind ja kättesaadavuse piiramine, millele järgnevad tubakatoodete reklaami ja müügiedenduse keelamine, suitsetamise keelamine avalikes kohtades ning tubakatoodetel pilthoiatuste kasutamine. «Kallimad vahendid on teavitus ning nõustamisteenuste osutamine tubakatarvitamisest loobumiseks, kuid needki on tervikliku tubakapoliitika olulised osad,» ütles ta.
Ta märkis ka, et kui näiteks osa hinda ja kättesaadavust puudutavate meetmete puhul on risk salakaubanduse kasvuks, siis tuleb selle riskiga tegeleda, mitte jätta efektiivseid meetmeid üldse kasutusele võtmata.
Peamistest väljakutsetest rääkides tõi Jesse esile igapäevasuitsetajate osakaalu, mis on Eestis 20 aastaga küll langenud, ehkki oodatust vähem. Samal ajal kui meeste suitsetamine on mõnevõrra vähenenud, suitsetavad naised tema sõnul varasemast rohkem, samuti on suured muudatused toimunud igapäevasuitsetajate jaotuses haridustaseme järgi.