Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Michali ja Lillo ülekuulamine lükkub edasi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kristen Michal ja Kalev Lillo
Kristen Michal ja Kalev Lillo Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Reformierakonna eelmine peasekretär, justiitsminister Kristen Michal ning varem erakonna büroos töötanud riigikogu liige Kalev Lillo ei lähe keskkriminaalpolitseisse ülekuulamisele veel sel ega ilmselt ka järgmisel nädalal.

Riigiprokuratuuri teatel kuulatakse sel nädalal üle nii tunnistajaid, kelle on välja kutsunud keskkriminaalpolitsei, kui ka neid, kes on vabatahtlikult pöördunud prokuratuuri. Samuti jätkub Reformierakonna kontori läbiotsimisel saadud andmete analüüsimine.

Juhtiv riigiprokurör Heili Sepp on varem öelnud, et kuulab isiklikult tunnistajana üle vaid üleskutsest tulenevalt otse tema poole pöördunud inimesed. Ülejäänud tunnistajad, nende seas Michali ja Lillo, kuulab üle keskkriminaalpolitsei.

Mai lõpus kutsus prokurör endast teada andma kõiki inimesi, kel on pakkuda Reformierakonna annetuste kohta samalaadseid infokilde nagu rahastamisskandaali algatanud Silver Meikaril.

«Kui nad on kaasa läinud juba toimiva skeemiga, nad ei ole seda ise loonud või organiseerinud, siis on avalikes huvides neid pigem mitte vastutusele võtta,» kinnitas Sepp toona ja lisas, et kui kriminaalne tegu on aset leidnud, on prokuratuuri huvi jõuda skeemi organisaatoriteni.

Reformierakonda kuuluv riigikogu endine liige Silver Meikar kirjutas 22. mail Postimehes, et annetas parteile aastatel 2009–2010 115 000 krooni, mis ei olnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Ettepaneku annetused Meikari nimele vormistada tegi tema sõnul Kristen Michal ning raha vahendajaks oli Kalev Lillo.

Arvamusloo ilmumise järel alustas riigiprokuratuur kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb erakonna majandustegevusele ja varale kehtestatud piirangute rikkumist. Kriminaalasja uurimisasutuseks määras prokuratuur keskkriminaalpolitsei.

Tagasi üles