Linnulaps piilub puuharude vahelt, aga vaevalt et ta oskab oma pesa asukohast üllatuda – see on seni ainus vaade, mida ta maailmast teab. Kõrvalpildil jalutab pardiema ümber puu ja kutsub poegi – aeg on kolida! Kolmandal pildil on hetk pardiemast mitu tundi hiljem – üksi ja poegadest ilma.
Linnulaps piilub puuharude vahelt, aga vaevalt et ta oskab oma pesa asukohast üllatuda – see on seni ainus vaade, mida ta maailmast teab. Kõrvalpildil jalutab pardiema ümber puu ja kutsub poegi – aeg on kolida! Kolmandal pildil on hetk pardiemast mitu tundi hiljem – üksi ja poegadest ilma. Foto: Margus Ansu

Kõige tõenäolisemalt nägid Toomemäe pardipojad ilmavalgust neljapäeva õhtul kella viie ja kaheksa vahel. Nende pesa asetses maast kahe meetri kõrgusel, vana vahtra õõnsuses, otse Skytte monumendi taga.