Pühapäeval korraldab Euroopa Maja Tallinnas kübersõja simulatsiooni, kus sadakond tudengit panevad liikmesriikide tegevuse jäljendamisega proovile NATO ühtsuse olukorras, kus väiksema liikmesriigi julgeolek satub ohtu. Simulatsiooni elemendid on NATO ja ÜRO ning USA, Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Eesti valitsused.
Kübersõja simulatsioon testib NATO ühtsust
Paralleelselt NATO Chicago tippkohtumisega toimuv sessioon üritab selgitada välja, millised võiksid olla NATO suurriikide käitumismustrid, võttes võimalikult täpselt arvesse nende huvisid, rääkis Euroopa Maja juhatuse esimees Herman Kelomees Postimehele.
Eelneval kahel päeval on ÜROd simuleeriv töögrupp arutlenud Kosovo, Lõuna-Osseetia ja Abhaasia probleemide üle ning NATOt jäljendav nõukogu on väidelnud NATO-Venemaa suhete tulevikusuuna üle.
«Simulatsioonil puudub ette määratud tagajärg, oluline on prognoosida kõiki tegureid ja riikide huvisid arvesse võttes kõige realistlikumat võimalikku kulgu konfliktile,» ütles Kelomees. «Oluline on ka jõuda selgusele, kas tõlgendada küberrünnakut võrdsena sõjalise rünnakuga või mitte,» lisas ta.
Sessiooni toetavad programm Euroopa Noored ning hasartmängumaksu nõukogu.