Päevatoimetaja:
Alexandra Saarniit
Saada vihje

Kuidas kasvatada kurki ilma kemikaalideta?

Artikli foto
Foto: Pixabay

Kurki kasvatamine ilma kemikaalideta on suurepärane viis tagada, et su toidulauale jõuavad tõeliselt puhtad ja tervislikud viljad. Orgaaniline aiandus tähendab teadlikku valikut looduslike lahenduste ja keskkonnasõbralike meetodite kasuks, mis mitte ainult ei hoia sinu tervist, vaid toetavad ka mulla elurikkust ja aia ökosüsteemi tasakaalu. Alljärgnevalt jagame praktilisi nõuandeid, kuidas kasvatada kurki täiesti ilma sünteetiliste väetiste ja taimekaitsevahenditeta.

Alusta kvaliteetsetest seemnetest

Iga edukas kasvatamine algab seemnetest. Valides kurgi seemned, eelista usaldusväärseid ja mahekasvatuseks sobivaid sorte. Nojus e-poest leiad laia valiku kvaliteetseid kurgiseemneid, mis sobivad nii avamaale kui kasvuhoonesse. Mahedad sordid on sageli haiguskindlamad ja kohastunud meie kliimaga, mistõttu sobivad hästi loodussõbralikku aeda.

Valmista muld ette looduslikult

Kurke meeldib kasvatada toitainerikkas ja hästi vett läbilaskvas mullas. Komposti, rohu- ja lehekomposti ning hästi lagunenud sõnniku abil saad luua rikkaliku kasvukeskkonna. Väldi keemilisi väetisi – kompost ja looduslikud multšid annavad taimedele kõik vajaliku. Kompost parandab ka mulla struktuuri ja hoiab niiskust, mis on eriti oluline kurgi kasvatamisel.

Külv ja istutamine

Kurgid on soojalembesed taimed. Külva seemned aprilli lõpus või mai alguses toas ette, kui soovid varajast saaki. Välja võib külvata siis, kui öökülmaoht on möödas ja muld vähemalt 15 kraadi soe. Kasvukoht olgu päikeseline ja tuule eest kaitstud.

Taimede hooldus

Kurki tuleb regulaarselt kasta, eriti kuivadel perioodidel. Soovitatav on kasutada vihmavett või toasooja vett. Liigne kastmine võib soodustada hallituse ja juuremädaniku teket, seega jälgi mõõdukust. Hea nipp on katta mullapind heinaga – see hoiab niiskust, pärsib umbrohtu ja lagunedes toidab mulda.

Looduslik taimekaitse

Ilma kemikaalideta kasvatades tuleb rohkem tähelepanu pöörata ennetusele. Istuta kurgi kõrvale taimi, mis peletavad kahjureid – näiteks saialille, küüslauku või tilli. Lehetäide ja lestade vastu aitab nõgeseleotis või küüslauguleotis, mida saab ise kodus valmistada. Samuti võid kasutada feromoonpüüniseid või kaasata kasulikke putukaid, näiteks lepatriinusid.

Korista regulaarselt

Korista kurke sageli, et soodustada uute viljade teket. Kui kurgid liiga suureks kasvavad, aeglustub taimede tootlikkus. Lisaks on noored kurgid maitsvamad ja krõmpsuvamad.

Kokkuvõttes – kurgi kasvatamine ilma kemikaalideta nõuab veidi rohkem tähelepanu, kuid tulemus on seda väärt. Kasuta usaldusväärseid seemneid nagu Nojus e-poes pakutavad, hoolitse mulla ja taimede eest looduslikul moel ning naudi mahedaid ja tervislikke vilju kogu suve vältel!

 

Kas tahad, et sinu lugu jõuaks inimesteni, keda see päriselt kõnetab?

Postimehe sisuturundusartikkel ei ole pelgalt reklaam – see on läbimõeldud sisu, mis pakub lugejale väärtust ning tutvustab sinu teenust või toodet. Võta meiega ühendust, et koos leida just sinu ettevõttele sobiv sisuturunduslahendus: veebireklaam@postimees.ee

Tagasi üles