Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Kas sinu ettevõte on kasvuspurdiks valmis?

Artikli foto
Foto: Shutterstock

2024. aasta neljandas kvartalis pöördus Eesti majandus taas kasvule, andes märku, et madalseis võib olla lõppemas. Positiivsed majandusnäitajad annavad ka ettevõtjatele suurema kindlustunde. See tähendab, et on aeg leida uusi kasvuvõimalusi ja kaaluda investeeringuid, mis aitaksid äril kiiremini kasvada.

 

Hüpoteeklaen pakub paindlikke finantseerimislahendusi igas valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele. Meie jaoks ei ole määrav ainult ettevõtte senine finantskäitumine, vaid ka tulevikupotentsiaal. Süveneme igasse laenutaotlusesse ja hindame ettevõtte plaane ja finantsnäitajaid personaalselt. Kui sinu ettevõttel on hiljuti olnud võlgnevusi või sul on raskusi kohustuste täitmisega, siis saame ka siin lahendusi välja pakkuda, mis võimaldaksid pikas perspektiivis ettevõttel edasi liikuda.

Majanduse taastumiseks tasub valmistuda juba täna

Viimastel aastatel on mitmed majandusvaldkonnad seisnud silmitsi keeruliste aegadega. Raske on olnud nii puidutööstuses kui ka transpordi- ja teenindussektoris, sest vähenenud on nii ekspordinõudlus kui tarbijate ostujõud. Tellimuste langus ja sisendhindade kasv on sundinud paljusid ettevõtjaid oma investeeringuid edasi lükkama.

Laenuandjana näeme, et viimasel ajal on ettevõtjad hakanud taas rohkem investeerima. Näiteks soetatakse tootmisseadmeid ja tööstuspinke, investeeritakse kinnisvarasse, laiendatakse tootmispinda ning kolitakse üüripinnalt püsivatesse ruumidesse, et olla valmis tellimuste kasvuks ja kindlustada endale konkurentsieelis, kui turg hakkab taas elavnema.

Selliste investeeringute tegemine eeldab sageli ka lisarahastuse kaasamist. Just siin saame ettevõtjatele toeks olla.

Paindlikud laenuvõimalused ettevõtte kasvuks

Hüpoteeklaen pakub kiireid ja paindlikke finantseerimislahendusi nii alustavatele ettevõtetele kui ka juba tegutsevatele ettevõtetele, kes soovivad oma äritegevust laiendada.

Suuremate investeeringute finantseerimiseks on sobiv ärilaen, mille maksimaalne summa on kuni 3 miljonit eurot ja tagasimaksetähtaeg kuni 15 aastat, võimaldades soetada kinnisvara, investeerida seadmetesse, suurendada käibevahendeid või avada uue ärisuuna.

Mikro- ja väikeettevõtetele on parim valik koostöös Euroopa Investeerimisfondiga väljastatav Kasvulaen, mille maksimaalne summa on 25 000 eurot. Tänu tavapärasest soodsamale intressile on see kiireim ja lihtsaim viis oma äri laiendamiseks, võimaldades ka väiksematel ettevõtetel suuremaks kasvada. Kasvulaenu saab taotleda näiteks ettevõtlusega alustamiseks, olemasoleva äri kasvatamiseks, käibevahendite soetamiseks ja ka uute ideede elluviimiseks. Ühel ettevõttel võib korraga olla kuni kaks Kasvulaenu, mis tähendab, et kokku saab Kasvulaenu taotleda kuni 50 000 eurot.

Rahastame sinu plaanid kiirelt ja mugavalt

Hüpoteeklaen on Eesti turul tegutsenud juba rohkem kui 15 aastat ja selle ajaga oleme aidanud enam kui 1000 väikeettevõtjal unistusi ja äriplaane ellu viia. Paljud neist ettevõtjatest on saanud meie püsiklientideks ehk pöördunud Hüpoteeklaenu poole ka oma järgmiste kasvu- ja arendusplaanide rahastamiseks.

Leiame sinu plaanidele parima finantseerimislahenduse ja pakume võimalikult bürokraatiavaba teenindust. Kui ettevõttel on olnud maksehäireid või oled jäänud olemasolevate kohustustega hätta, siis tasub samamoodi meiega nõu pidada. Vajadusel refinantseerime olemasolevad kohustused ja koostame uue maksegraafiku, mis vastab sinu ettevõtte praegusele maksevõimele, võimaldades sobivamas tempos kohustusi tasuda.

Sul on küsimusi Kasvulaenu kohta või soovid arutada oma ettevõtte finantseerimisvõimalusi, siis helista julgelt Hüpoteeklaenu tasuta klienditoe telefonil 1203!

Kuni 20. aprillini 2025 pakume Kasvulaenu tavapärasest soodsama intressiga! Kui plaanid sel kevadel oma ärile hoogu anda, siis nüüd on selleks sobiv hetk, mine laenutaotlust täitma.

Tegevust rahastab Euroopa Liit tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahendistest.

Tagasi üles