Kes tahab olla tõsiseks ajakirjanikuks, selle hinges peab jätkuma tuld. Kirge. Tahtevõimu. Jumalikku sädet – annet. (1923)
Jaan Tõnisson (1868–1941?), Postimehe omanik ja väljaandja 1896–1931
Jaan Tõnissoni meediaauhindade selleaastased võitjad selgusid neljapäeval.
Valdkondlike preemiate nominatsiooni auhinna suurus on 500 eurot, laureaatidel aga 1000 eurot (bruto).
Niisamuti ootab sel kuul ees suur tänuüritus, kus antakse üle Jaan Tõnissoni ajakirjanduspreemia ja aasta noore ajakirjaniku tiitel.
Jaan Tõnissoni ajakirjanduspreemia nominendid on Ago Raudsepp (Postimees),
Erik Prozes (Postimees), Ülle Harju (Postimees), Meinhard Pulk (Postimees) ja Annika Auväärt (Pärnu Postimees).
Aasta noore ajakirjaniku preemia nominendid on Anita Avakova (Rus.Postimees), Indrek Ojamets (Kuku) ja Alexandra Saarniit (Postimees).
Jaan Tõnissoni ajakirjanduspreemia ja aasta noore ajakirjaniku laureaadid kuulutatakse välja 11. veebruaril toimuval Postimehe arvamusliidrite lõunal.
Aasta noore ajakirjaniku nominendi preemia on 500 eurot ja laureaadi preemia 2000 eurot (bruto). Jaan Tõnissoni ajakirjandusauhinna nominendi preemia on 2000 eurot ja laureaadi preemia 8000 eurot (bruto).
Jaan Tõnissoni Postimehe Fond annab juba viiendat aastat välja meediaauhindu, millega tunnustatakse 19 valdkonna parimaid töid ja tegijaid.
Parim Postimehe uuriv lugu
Meinhard Pulk: «100 miljoni dollari jagu laadungit: Putini sõjamasinale vajalik mangaan liigub Venemaale Sillamäe kaudu»
Mees, kes veel teeb suuri asju
Meinhard Pulk on kahtlemata Eesti ajakirjanduse tipp. Seda näitab kasvõi mangaaniveo lugude seeria, millest nähtus, kuidas Vene sõjatööstusele hädavajalik metall on liikunud Eesti ja Läti sadamate kaudu – ja lausa mõlema riigi endiste tipp-poliitikute osalusel. Sõda Ukrainas on muutnud meie moraalset kompassi ning tavakodanikud panustavad ukrainlaste aitamisse, aga samal ajal on mõnigi ärimees mõelnud ainult enda rahakotile. Ikka ja jälle toob ajakirjandus välja neid tegelasi ning ikka ja jälle leiavad nad vabanduseks, et sanktsioonid puuduvad. Pärast Meinhardi tõstatatud teemat pandi ka mangaan sanktsioonipaketti ning Vene sõjard on sellevõrra nõrgem. See on ajakirjandus, mis päästab elusid, päriselt. Meinhardi peamiseks motivaatoriks ei ole au, kuulsus või preemiad. Ta on tõeline õigluse eest sõdija, kelles, olenemata tagasihoidlikust fassaadist, leidub tohutult elujõudu. See mees teeb veel suuri asju! Tarvo Madsen