Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Kuidas säästa raha kasutatud auto ostmisel?

Copy
Artikli foto
Foto: Shutterstock

Kasutatud auto ostmine on hea valik sõiduvahendi soetamiseks ilma, et peaksid uue masina eest hingehinda välja käima, kuid samas võib see ka korraliku peavalu tekitada, kui ei tea millele täpselt tähelepanu pöörata. Auto võib küll esmapilgul tunduda soodne, aga kui varjatud vead hakkavad järjest välja tulema või kui liisingutingimused pole just kõige mõistlikumad, võib lõppkokkuvõttes hoopiski rohkem raha kuluda, kui algselt planeeritud. Vaatame, kuidas teha targemaid valikuid ja mille pealt on tegelikult võimalik ka raha kokku hoida.

Tee korralik eeltöö ja võrdle hindu

Säästmine algab juba enne ostu sooritamist, seega esmalt tee endale selgeks, millist autot otsid ja mis on selle mudeli keskmine turuhind. Uuri autoportaale, foorumeid ja kasutajate arvustusi, et aimu saada võimalike remondikulude ja tüüpvigade kohta. Üks suurimaid vigu, mida ostjad teevad, on esimese ettejuhtuva auto ostmine, ilma et oleks üldse turgu uurinud. Ära lase emotsioonidel end juhtida, vaid võta aega, et võrrelda hindu, mudeleid ja auto ajalugu. Kasutatud autod võivad sõltuvalt müüjast ja seisukorrast erineda üsna märkimisväärsete summade võrra, seega tasub pisut kannatust varuda ja oma valikud hoolikalt läbi mõelda.

Ära lase end petta – kontrolli auto ajalugu ja läbisõitu!

Soodne hind tundub paratamatult ahvatlev, kuid kui auto on hooldamata ja varasemate vigadega, võib see pikas perspektiivis palju kulukamaks osutuda. Kontrolli alati auto hooldusraamatut, küsi eelnevate remonttööde kohta ja võimalusel vii sõiduk enne ostu sooritamist eksperdi juurde ülevaatuseks. Samuti tasuks teostada sõiduki taustakontroll, et vältida ebameeldivaid üllatusi, nagu näiteks varjatud avariisid.

Kaubelda tasub alati

Ikka leidub inimesi, kes on nõus esimese hinnaga auto kohe ära ostma ja ehk kardavad hinna üle kaubelda, kuid tõsi see on, et tegelikult jätavad paljud müüjad teadlikult hinnale pisut tingimisruumi. Kui oled leidnud sobiva auto, siis ära torma kohe ostu vormistama, vaid tee põhjalik eeltöö ning kasuta seda infot tingimiseks. Eriti hea võimalus hinnas alla saada on siis, kui auto on pikalt juba müügis olnud või kui müüjal on tehinguga kiire. Küsi julgelt – halvimal juhul saad lihtsalt eitava vastuse, parimal juhul aga hea allahindluse.

Ka finantseerimise pealt on võimalik säästa

Kui sul pole plaanis autot kohe välja osta ja eelistad liisimist, tasub kindlasti erinevad finantseerimisvõimalused põhjalikult läbi kaaluda. Näiteks Autoportaal.ee pakub koostöös Coop Pank liisinguga turu parimaid tingimusi kasutatud auto soetamiseks, aidates sul säästa nii kuumaksete kui ka kogukulude pealt. Õigesti valitud liising võib tänu parematele intressimääradele ja paindlikele tingimustele tähendada sadu või isegi tuhandeid eurosid kokkuhoidu kogu lepingu vältel.

Mõtle ka ülalpidamiskuludele

Soodsalt saadud auto võib tunduda nagu jackpoti võit, aga kui selgub, et iga kuu tuleb mingi uus jama välja, siis võib see üsna kiiresti muutuda kulukaks õudusunenäoks. Enne ostu uuri välja, kui kalliks läheb konkreetse mudeli ülalpidamine ja vaata kui palju maksavad varuosad, kindlustus ja tüüpilised hooldustööd. Eriti ettevaatlik tasub olla siis, kui autol on peal kõikvõimalikud lisavidinad, kuna mida rohkem elektroonikat, seda suurem tõenäosus, et midagi vajab remonti.

Kui plaanid oma praeguse auto enne uue ostmist maha müüa, saad seda teha kiiresti ja mugavalt Autoportaali veebilehelt, kus autokuulutuse lisamine on tasuta, säästes pisut ka nendelt kuludelt.

Kokkuvõttes on kasutatud autode turg täis igasugu variante, seega võta aega ning ära pelga ka hinnas tingida. Kui oled rahulik ja kannatlik ostja, võid lõpuks säästa arvestatava summa nii auto hinnast kui ka tulevastelt kuludelt.

Copy
Tagasi üles