Tee korralik eeltöö ja võrdle hindu
Säästmine algab juba enne ostu sooritamist, seega esmalt tee endale selgeks, millist autot otsid ja mis on selle mudeli keskmine turuhind. Uuri autoportaale, foorumeid ja kasutajate arvustusi, et aimu saada võimalike remondikulude ja tüüpvigade kohta. Üks suurimaid vigu, mida ostjad teevad, on esimese ettejuhtuva auto ostmine, ilma et oleks üldse turgu uurinud. Ära lase emotsioonidel end juhtida, vaid võta aega, et võrrelda hindu, mudeleid ja auto ajalugu. Kasutatud autod võivad sõltuvalt müüjast ja seisukorrast erineda üsna märkimisväärsete summade võrra, seega tasub pisut kannatust varuda ja oma valikud hoolikalt läbi mõelda.
Ära lase end petta – kontrolli auto ajalugu ja läbisõitu!
Soodne hind tundub paratamatult ahvatlev, kuid kui auto on hooldamata ja varasemate vigadega, võib see pikas perspektiivis palju kulukamaks osutuda. Kontrolli alati auto hooldusraamatut, küsi eelnevate remonttööde kohta ja võimalusel vii sõiduk enne ostu sooritamist eksperdi juurde ülevaatuseks. Samuti tasuks teostada sõiduki taustakontroll, et vältida ebameeldivaid üllatusi, nagu näiteks varjatud avariisid.
Kaubelda tasub alati
Ikka leidub inimesi, kes on nõus esimese hinnaga auto kohe ära ostma ja ehk kardavad hinna üle kaubelda, kuid tõsi see on, et tegelikult jätavad paljud müüjad teadlikult hinnale pisut tingimisruumi. Kui oled leidnud sobiva auto, siis ära torma kohe ostu vormistama, vaid tee põhjalik eeltöö ning kasuta seda infot tingimiseks. Eriti hea võimalus hinnas alla saada on siis, kui auto on pikalt juba müügis olnud või kui müüjal on tehinguga kiire. Küsi julgelt – halvimal juhul saad lihtsalt eitava vastuse, parimal juhul aga hea allahindluse.