2025. aasta algus on taas toonud ettevõtjatele kuluartiklite kasvu, aga on üks valdkond, kus on võimalik olulist kokkuhoidu saavutada – internet. Internetiühendus ei ole lihtsalt töövahend, vaid hädavajalik teenus. Kaardimaksed, andmevahetus, Teams’i kõned – kõik see eeldab kiiret ja usaldusväärset ühendust. Millist internetilahendust eelistada – juhtmevaba või püsiühendust püsiühendust? Või hoopis kombineerida mõlemad?
Üllatav paljastus: vale internetivalik võib su äri ohtu seada!
Juhtmevaba internet: kiirus ja paindlikkus
5G tehnoloogia on revolutsiooniline, pakkudes äriklientidele suurt kiirust, mobiilsust ja paindlikkust. See on eriti kasulik ettevõtetele, kes vajavad ajutisi lahendusi, näiteks messibokse või välitöökohti. Samuti on see ideaalne väiksematele meeskondadele või kodukontoritele, kus on olulisel kohal liikumisvabadus.
Näiteks üks Pärnu ettevõtja, kes algselt kahtles juhtmevaba interneti töökindluses, avastas Tele2 5G ruuterit proovides, et interneti kiirus tõusis 3-4 korda võrreldes varasemate lahendustega. Selline hüpe võib olla määrav nii igapäevases töös kui ka konkurentsivõime tõstmisel.
Kaabliga internet: stabiilsus ja usaldusväärsus
Internetiühenduse valikul tuleb lähtuda suuresti ettevõtte spetsiifilistest vajadustest. Kui ettevõte vajab kiiret, mobiilset ja paindlikku lahendust, on 5G juhtmevaba internet suurepärane valik. Juhtmevaba lahendus on küll veidi mugavam, aga paljud suurettevõtted ja mahuka andmesidega tegelevad asutused eelistavad endiselt kaabliga internetti.
Põhjus peitub stabiilsuses – kaabliga interneti kiirus ei kõigu. Nii sobib selline lahendus ideaalselt disainibüroodele, andmekeskustele ja IT-tiimidele, kus töövoog nõuab katkematut ühendust ja ülikiiret andmevahetust. Kaabliga internet on just praegu saadaval Tele2 äriklientidele -25% soodustusega terveks aastaks! Näiteks kõige kiirema, 500 Mbit/s kiirusega paketi hind on 67 eurot kuus (tavahind 89 € kuus), võrdluseks maksab Elisas sarnane pakett 195 eurot. See tähendab vähemalt 128 eurot säästu kuus ehk aastaga tervelt 1536 eurot! Seega tasub oma ühenduvus üle vaadata ja investeerida tehnoloogiasse, mis on mõistliku hinnaga, tagab töökindluse ja protsesside sujuvuse.
Kumb on turvalisem?
Kaabliga ja juhtmevaba interneti turvalisus on tänapäeval võrreldaval tasemel. Mõlemad kasutavad krüpteeritud ühendusi, kaheastmelist autentimist ja viirusetõrjet. Ometi ei asenda ükski tehnoloogia kasutaja teadlikkust – viirusetõrje, tugev salasõna ja kaheastmeline autentimine on jätkuvalt parimad kaitsemeetmed.
Ettevõtetele, kelle jaoks turvalisus on esmatähtis, pakub Tele2 lahendusi, nagu Bitdefenderi viirustõrje ja Plume SuperPod turvaseade, mis muudavad võrgukaitse tõhusaks ja lihtsasti hallatavaks. Minimaalse kuutasu eest annavad need lahendused kindluse, et sinu ettevõtte andmed ja võrgud on kaitstud nii pahavara, õngitsemise kui ka muude ohtude eest.
Parim lahendus? Kombinatsioon mõlemast
Kui sinu ettevõte vajab stabiilset ühendust kontoris, kuid töötajad kasutavad mitut töökohta, võiks parim valik olla mõlema lahenduse kombineerimine. Püsiühendus tagab kindluse kontoris, samal ajal kui juhtmevaba internet on valmis varuühendusena või kaugemates asukohtades kasutamiseks. Näiteks IT-ettevõtted, meediaplaneerijad ja meditsiiniteenused võiksid kaaluda juhtmevaba internetti varuühendusena, mis tagab töökindluse ka siis, kui püsiühendusega tekib harv, kuid võimalik katkestus.
Tänavuste kulutõusude kõrval on hea teada, et vähemalt internetiühenduse pealt saab kokku hoida. Tele2 pakub äriklientidele võimalust vähendada oma igakuist internetikulu veerandi võrra, samal ajal nautides kiiret ja usaldusväärset ühendust. Tee otsus, mis tagab sinu ettevõtte jaoks stabiilsuse ja kindluse – ning on mõistliku hinnaga!