Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Jaanuaris astub ajateenistusse ligi 600 noort

Copy
Mullu jaanuaris ajateenistusse läinud noored.
Mullu jaanuaris ajateenistusse läinud noored. Foto: Kaitseressursside amet

Esmaspäeval alustab ajateenistust ligi 600 noort, nende hulgas kolm neidu.

Teenistust alustatakse erinevates üksustes üle Eesti: diviisi staabi- ja sidepataljon Ämaris, merevägi ja küberväejuhatus Tallinnas, sõjaväepolitsei ja diviisi logistikapataljon Paldiskis, diviisi 1. jalaväebrigaad Tapal ja diviisi 2. jalaväebrigaad Võrus. „Koos teenistusse“ projektiga asuvad ajateenistusse kaks gruppi ning välismaalt on kodaniku kohustust täitma tuldud Soomest, Hollandist, Suurbritanniast, Austraaliast ja Leedust.

«On rõõm tõdeda, et välismaal elavad kutsealused suhtuvad kaitseväekohustusse kirega, et vajadusel oma kodumaad kaitsta,» ütles Kaitseressursside Ameti peadirektor Anu Rannaveski ja lisas, et eelmise aasta positiivsed trendid ajateenistuse populaarsuse kasvus on suure tõenäosusega jätkumas.

Kaitseressursside Ameti kutsealuste büroo juhataja Merle Ulst ütles, et ajateenistusse kutsumine on üle aasta kestev pidev töö ja planeerimine. «Jaanuarikutse on eriline selle poolest, et suurem osa kutsealustest on lõpetanud koolid, omandanud eriala ja sisenenud tööturule. Küll aga peitub jaanuarikutse väärtus asjaolus, et ajateenistuse käigus omandatakse tööandjate silmis väärtuslikke oskuseid nagu juhtimist ja sõjalist spetsialiseerumist enda eelnevalt õpitud erialal,» ütles Ulst.

Jaanuarikutse ajateenistus kestab 11 kuud ning selle käigus õpetatakse kaitseväele välja tulevased juhid ja spetsialistid, kes on oodatud pärast väljaõpet tegevteenistusse. «Samuti avaneb neil võimalus omandada riigikaitseline kõrgharidus Kaitseväe Akadeemias,» lisas Ulst.

2025. aastal kutsutakse ajateenistusse kuni 4000 kutsealust. Järgmine kutsumine toimub 14. juulil.

Tagasi üles