Kuigi reisikindlustuse populaarsus on aastatega kasvanud, ei kipu Eesti inimesed endiselt kindlustust tegema lühematele lähiriikide reisidele. „Nii mõnedki teevad reisikindlustuse vaid kaugematesse sihtriikidesse reisides. Lähiriikidesse ostetakse kaitset oluliselt vähem kui kaugematele reisidele,” ütleb If Kindlustuse Balti reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuhi Kairit Luht.
Reisikindlustust on vaja ka naaberriike külastades
Reisikindlustuse sõlmimise vajalikkuse peamine põhjus on aga Luhti sõnul see, et Euroopa ravikindlustuskaart ei kata kõiki reisil ette tulevaid kulusid. „Peab arvestama, et meditsiiniabi osutatakse külastatava riigi seaduste järgi ja sarnaselt seal kindlustatud inimestele. Nii jäävad enamasti enda kanda visiiditasu, ravimite, haigla voodipäevatasu, sularahaarved ja transpordikulud, kusjuures vahel on vaja ka haiguse või vigastuse korral transporti kodumaale. Soovitame kindlustuse valimisel läbi mõelda, millega reisil tegeletakse ja mis kaitsed on vajalikud. Näiteks meditsiiniabi kaitse tuleb alati kaasa, aga kas on ka soov saada kaitset muude juhtumite korral? Näiteks reisitõrget või pagasit puudutavad juhtumid.”
Ta rõhutab, et kõige tähtsam on siiski meditsiiniabikindlustus ning näiteks Ifi meditsiiniabikaitsega on kaetud kulud ka erakliinikutes ja -haiglates. „Kui pagasiga seotud või reisitõrke kahjusid võib mõõta sadades või tuhandetes eurodes, siis meditsiiniteenuste eest tuleb mõnikord tasuda ka kümneid tuhandeid eurosid või rohkemgi. Täna kuulubki kõige tavapärasemasse reisikindlustuse paketti meditsiiniabikaitse, pagasikindlustus ja reisitõrke kaitse, lisaks soovitakse kaitset vastutuskindlustusele ja üha populaarsemaks muutub rendiauto omavastutuse kaitse.”
Rääkides hüvitiste suurusest, on meditsiiniabi puhul oluline valida võimalikult suur summa ja seda ka üldiselt tehakse. Mida kaugem on reis, seda suurem summa on mõistlik valida. Pagasikindlustust ostes soovitab Luht kalkuleerida, kui palju maksaks kogu kindlustatuga reisil kaasas olevate asjade nagu rõivaste, tehnika ja aksessuaaride asendamine uute samaväärsetega. Pagasikindlustus kehtib kogu reisi ajal nii lennukis ehk kui näiteks pagas saab kahjustada teenuseosutaja poolt või lennukisse antud pagas ei tule kohale või hilineb, hotellis kui ka linna peal seigeldes. Viimane tähendab, et kindlustus kehtib ka hotellis ja väljaspool seda toimuvate varguste või röövimiste korral.
Reisitõrkekindlustuse puhul tasub arvutada, kui palju reis kokku maksma läheb ehk liita sõidupiletid, majutus ja kohapealse ürituste piletid. Lisaks on soovitav arvestada, kui tekib vajadus reisilt enneaegselt naastes osta uus kojusõidupilet, on pilet viimasel hetkel ostmise tõttu harilikult oluliselt kallim. Kindlustussumma valimisel peaks lähtuma suurimast kulust.
Millal eelistada korduvreisikindlustust?
Korduvreisikindlustus on aastane reisikindlustus, mis võimaldab reisida aastase perioodi jooksul mitmeid kordi, sealjuures on ühe reisi kestvus eelnevalt määratud. Reisides aasta jooksul mitu korda ühte ja samasse reisipiirkonda, on võimalik sõlmida Ifis korduvreisikindlustus, mis on soodsam, kui osta iga kord enne reisi lühiajaline reisikindlustus.
Kaitsete valimisel tuleb hoolikalt mõelda kõikide aasta jooksul tehtavate reiside ja reisil toimuvate tegevuste peale. Näiteks, kui kindlustatu harrastab enamustel oma reisidel kõrgema riskiga tegevusi, siis tuleb ka korduvreisi lepingule valida kõrge riskiga tegevuste lisakaitse. Näiteks on ohtlikumad aktiivseid tegevusi hõlmavad reisid suusareisid, spordilaagrid, võistlused vms.
„Korduvreisikindlustuse eelis on see, et reisida saab just nii palju kordi kui vaja, sest aasta jooksul tehtavate reiside arv ei ole piiratud. Küll aga tuleb määrata ühe reisi kestvus, milleks on 30, 45, 60 või 90 päeva. Korduvreisikindlustus sobib, kui näiteks käiakse töö asjus tihti välisriigis, külastatakse sageli välismaal elavaid sugulasi või lihtsalt reisitakse tihti,” loetleb Luht. „Kindlasti tasub läbi mõelda ka aasta jooksul plaanitavad reisipiirkonnad ja lähtuvalt sellest mõelda, milline peaks olema kaitse kogu aasta kestval kindlustusel.”
Reisikindlustuse saab lihtsalt sõlmida Ifi mobiiliäpi või iseteeninduse kaudu. Kui soovid teada, mis maksab sinu või su kogu pere reisikindlustus, saad selle hinda lihtsalt arvutada ka siit.
Korduvreisikindlustuse lepingu sõlmimiseks või kui sul on küsimusi reisikindlustuse kohta, helista Ifi telefonil + 372 777 1211.