Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Riik hakkas hindama reservväelaste tervist ilma nende kohaloluta

Copy
Kaitseressursside amet hindab reservväelaste terviseseisundit tervise infosüsteemi andmete põhjal.
Kaitseressursside amet hindab reservväelaste terviseseisundit tervise infosüsteemi andmete põhjal. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kaitseressursside amet hakkas detsembrist hindama tervise infosüsteemi andmete põhjal nende reservväelaste terviseseisundit, kelle tervis ei vastanud ajutiselt nõuetele.

Hindamistega pannakse alus reservväe edasistele terviseseisundi hindamistele, juhul kui neid vaja peaks olema. Terviseseisundi hindamise korraldust reguleerivas määruses toimus selle aasta märtsis muudatus, mis lubab reservis olevate isikute terviseseisundit hinnata tervise infosüsteemis olevate andmete põhjal.

See ei nõua hinnatava inimese kohalolu ning kui terviseseisundi ajutist mittevastavust põhjustanud tervisemure on olemasolevate andmete kohaselt lahenenud, hinnatakse ta arsti poolt tervisenõuetele vastavaks.

Terviseseisundi hindamisi viiakse detsembris läbi ligi 350 reservis oleval isikul, kellest suurem hulk on ajateenistuse läbinud.

Kaitseressursside ameti kutsealuste valdkonnajuhi Pille Otsatalo sõnul kontrollitakse praegu peamiselt inimesi, kellel on sõjaaja ametikoht ja kelle terviseseisund on ajutiselt mittevastavaks määratud.

«Protsesside vaates on see inimesele positiivne areng, sest enam ei ole vaja teda tingimata arstlikule läbivaatusele kohale kutsuda,» ütles Otsatalo.

Kui arstil ei ole võimalik reservis oleva isiku tervist hinnata tervise infosüsteemis olevate andmete alusel, tuleb vajadusel siiski arsti läbivaatuse jaoks kohale tulla. Edaspidi proovitakse aina enam terviseseisundi hindamist arendada.

«Terviseseisundi hindamise protsessi on viimaste aastate jooksul järkjärgult kaasajastatud, kasutades järjest paremini digiriigi lahendusi. Inimesekesksus, protsesside tõhustamine ning liigse niinimetatud paberimajanduse vähendamine on kindlasti üks meie prioriteete,» ütles Otsatalo.

Tagasi üles