Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Tallinna vangla kinnipeetava taltsutamiseks tuli kasutada elektrišokirelva

Copy
Eelektrišokirelva kasutamine.
Eelektrišokirelva kasutamine. Foto: Meelis Meilbaum

Kuigi eelmine nädal möödus Eesti vanglates üsna rahulikult, siis mõnel juhul tuli ametnikel kasutada jõudu. 

Justiitsiministeeriumi vanglateenistus teatas, et eelmisel esmaspäeval avastati ühelt Tallinna vangla avavangla kinnipeetavalt joobetunnused ja tuvastati kohtumine võõraste isikutega.

Kinnipeetav on nüüdseks kinnises vanglas ja asjaolude täpsustamiseks alustati kriminaalmenetlus.

Neljapäeval lõhkus üks Tartu vangla kinnipeetav ära akna ja osutas füüsilist vastupanu. Tema suhtes kohaldati täiendavaid julgeolekuabinõusid, mis tähendab näiteks vangi liikumis- ja suhtlemisvabaduse piiramist, sportimise keelamist, eraldatud kambrisse paigutamist või muid ohjeldusmeetmeid

Viru vanglas hoidsid ametnikud eelmisel neljapäeval ära enesetapu. 

Möödunud pühapäeval otsustas aga üks Tallinna vangla kinnipeetav ametnikku rünnata ja oli oma käitumisega ohtlik nii endale kui ka teistele.

«Kinnipeetava ründe kontrolli alla saamiseks kasutati elektrišokirelva ja füüsilist jõudu. Kinnipeetav on paigutatud jälgimiskambrisse,» vahendas vanglateenistus. 

16. detsembri seisuga on vanglates kokku 1676 inimest, keda on 171 võrra vähem, võrreldes eelmise aasta sama ajaga. Nädalaga on vanglates kinnipeetavate arv suurenenud ühe inimese võrra. 1676 inimesest on süüdimõistetuid 1338 ja vahistatuid 338.

Mehi on vanglates 1595, naisi 81, eluaegseid 29 ja alaealisi 3. Avavanglates kannab karistust 207 inimest.

Kriminaalhooldusel on 2824 inimest, kellest 65 on alaealised ja 416 vanuses 18–26 (k.a), üldkasulikule tööle määratuid on kõigist 775 inimest, elektroonilise järelevalve all on 111 inimest.

Tagasi üles