Päevatoimetaja:
Anu Viita-Neuhaus
Saada vihje

Võimsad ja universaalsed käsitolmuimejad Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max

Copy
Artikli foto
Foto: Xiaomi

Xiaomi käsitolmuimejate sortimenti on lisandunud kaks võimsamat mudelit: Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max. Mõlemaid iseloomustab suur võimsus, universaalsus ning mõlemal on põrandat hästi valgustav hari ja palju muid kasulikke tarvikuid.

Kaks olulist omadust, kaks erinevat kontseptsiooni

Käsitolmuimejate, mida kutsutakse ka varstolmuimejateks või juhtmeta tolmuimejateks, valik on tõesti suur – segadusse ei aja üksnes mudelite valik, vaid ka konstruktsiooni kontseptsioonid. Sellised tolmuimejad on ülipopulaarsed, sest need on tõelised kiirreageerimisüksused. Ka siis, kui teie kodus töötab robottolmuimeja, tuleb ette olukordi, mille korral käsitolmuimeja marjaks ära kulub (kui tuleb kähku väike ala puhastada, imeda tolmu diivanilt, tugitoolidelt, madala mööbli alt, kuhu robot ei pääse, puhastada kitsad vahed, riiulid jm). Seetõttu soetatakse väga sageli nii robottolmuimeja, mis muudkui rügab tolmu imedes ja põrandat pestes, kui ka käsitolmuimeja, mis alaliselt laadijaga ühendatuna seisab kuskil nurgas kui töövalmis valvur ja ootab oma etteastet.

Olen proovinud päris paljusid käsitolmuimejaid ja ütleksin, et käsitolmuimejate puhul on olulised kaks omadust:

  • imemisvõimsus (mitte niivõrd kui mitu paskalit või vatti tehniliste andmete kirjelduses on, vaid tegelik imemise suutlikkus);
  • universaalsus (erinevad tarvikud, mis laiendavad tolmuimejate kasutusvõimalusi).

Muidugi on oluline ka aku maht, sest sellest sõltub tolmuimeja töökestus, st kui palju tööd saab ühe korra kestel tehtud, ja tolmumahuti maht.

Väga oluline universaalsust iseloomustav näitaja on tolmuimeja konstruktsiooni kontseptsioon, millest olenevalt on tolmuimejad ka põrandale pandavad või kinnituse abil seinale riputatavad. Põrandale pandavatel juhtmeta käsitolmuimejatel on kaks mugavusaspekti: sellele on lihtne leida hoidmiskohta ning koristades saab peatuda ja tolmuimeja keset tuba seisma jätta, pealegi on neil erinev tasakaalumoment, mistõttu tuleb käel töötades taluda väiksemaid koormusi (nende mehhanismid ja tolmuavad asuvad massiivse käepideme alaosas). Teine kontseptsioon (artiklis kirjeldatud selle kontseptsiooni esindajad: tolmuimejad Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max), seega varstolmuimejad, mille imemismehhanism ja tolmumahuti asuvad käepideme ülaosas. Selline konstruktsioon muudab seadme universaalsemaks ja paindlikumaks, tegelikult on need „kaks-ühes“ mudelid, ühendades endas vars- ja kompaktse käsitolmuimeja. Nende suureks eeliseks on võimalus ilma lisapingutusteta imeda tolmu kõikidel tasanditel, raskesti ligipääsetavates kohtades (laelt, seintelt, riiulitelt jm), autodes jne. Selle kontseptsiooni universaalsus on tublisti suurem. Miinused: kuna tolmuimejad paigaldatakse tavaliselt seinakinnitustele, ei saa neid ükskõik kuhu jätta ja ka käele rakendub suurem koormus.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Imemisvõimsus, tarvikud ja muud omadused

Tolmuimejad Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max on suure imemisvõimsusega, mis nende tolmuimejate kirjelduses on toodud õhuvattides (AW) ja paskalites (Pa). Õhuvatid näitavad peamootori imemisvõimsust, mida arvutatakse õhuvoolu ja vaakumi suhte alusel. Tavaliselt iseloomustavad paskalid tolmuimeja poolt tekitatavat maksimaalset vaakumit, mida võib saavutada vaid ideaalsetes tingimustes, seega on õhuvatid praktilisem näitaja – reaalsem mõõtühik. Aga kui tootja esitab mõlemad mõõtühikud, on lihtsam võrrelda, mida tolmuimeja tegelikult suudab.

Umbes 200 eurot maksva käsitolmuimeja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 imemisvõimsus on 150 AW (maksimaalne pealevool 25 000 Pa). Sellel on suur 0,6-liitrine tolmumahuti ja mahukas 3 000 mAh aku. Komplektis on suur põrandat valgustav pöörlev hari, otsik pragude jaoks, harjaga otsik (tolmu imemiseks keerulistelt pindadelt), väga suurel kiirusel pöörlev väike hari pehme mööbli puhastamiseks. Selle tolmuimeja korpus on valget värvi.

Umbes 300 eurot maksva käsitolmuimeja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max imemisvõimsus on 180 AW (maksimaalne pealevool 25 000 Pa). See on Xiaomi võimsaim tolmuimeja.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Sellel on suur 0,6-liitrine tolmumahuti ja mahukas 3 000 mAh aku. Komplektis on suur põrandat valgustav pöörlev elektrihari, otsik pragude jaoks, harjaga otsik tolmu imemiseks keerulistelt pindadelt, väga suurel kiirusel pöörlev väike elektrihari pehme mööbli puhastamiseks, otsik lemmikloomade karvade kammimiseks, painduv voolik, mille abil ulatub puhastama ligipääsmatuid või kõrgel asuvaid kohti. Selle tolmuimeja korpus on halli grafiidivärvi, lisaks on sellel veel ekraan, mis näitab aku laadimistaset ja valitud imemisrežiimi.

Nii et Max versioon on võimsam ja komplektis on rohkem tarvikuid.

Mõlemat tolmuimejat saab kinnituse abil seinale paigaldada (komplektis olemas), millel on ka kohad tolmuimeja tarvikute jaoks.

Allpool on tabel, et saaksite hinnata tolmuimejate G20 ja G20 Max erinevusi:

Omadused / tolmuimeja mudel

Xiaomi Vacuum Cleaner G20

Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max

Peamootori võimsus

460 W

520 W

Imemisvõimsus

150 AW

180 AW

Töörežiimide arv

3

3

Tolmumahuti maht

0,6 l

0,6 l

Ekraan

puudub

ekraaniga

Aku maht

3 000 mAh

3 000 mAh

Lisatarvikute arv

3

5

Kuidas Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max töötavad?

Igapäevases kasutuses näitasid Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max end heast küljest. Põrandat valgustav LED-valgustite rida on väga praktiline asi, moodsa tolmuimeja tunnus, ja sellest on abi pimedamaid kohti (mööbli all jm) puhastades. Puhastab hästi vaipu, koguni ka pikakarvalisi. Suurel kiirusel (1 500 p/min) pöörlev väike elektrihari kogus pealtnäha puhtalt diivanilt nii palju tolmu, et vajadus pehmet mööblit palju sagedamini puhastada sai ilmselgeks, sest me ei taha ju, et see ei muutuks tolmukogumiks. Mõlema tolmuimeja aku maht on piisav üsna suurte alade puhastamiseks ja erinevatel režiimidel töötades saab teil umbes 100 m2 suurune ala küllaltki hoolikalt puhtaks.

Kõigepealt proovisin, kui kaua võib täislaetud tolmuimeja miinimumrežiimis töötada: piinasin seda seni, kuni tolmuimeja välja lülitus. Selle režiimi puhul sõltub tolmuimeja tööaeg valitud tarvikust, sest ka pöörlevad elektriharjad kasutavad energiat: valides põranda puhastamiseks pöörleva peaharja, sai tolmuimeja aku tühjaks 45 minutiga, aga väikese kiiresti pöörleva harja puhul kulus selleks 50 minutit ja muude tarvikute kasutamisel töötas tolmuimeja tund aega. Pea täpselt sama kaua, nagu on märgitud kirjelduses.

Lisaks minimaalsele energiasäästlikule töörežiimile on veel kaks režiimi: standartne, mille valimisel töötavad mõlemad tolmuimejad u 25 minutit; maksimaalne režiim, mis tühjendab aku palju kiiremini – G20 töötab u 7 minutit (kirjelduses on kirjas lühem aeg – 5 min) ja võimsam G20 Max – nii kaua kui kirjelduses on märgitud – 5 minutit. Maksimaalset režiimi kasutatakse tavaliselt lühikest aega keeruliste piirkondade puhastamiseks, milleks vajatakse maksimaalset imemisvõimsust. Mõlema tolmuimeja tühja aku laadimiseks kulub 2 tundi ja 30 minutit.

Tuleb tunnistada, et Xiaomi idee imemisvõimsust tõsta tasus end ära: tolmuimejad Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max tulevad erinevate pindade puhastamisega hästi toime ning vaatamata suurele mootori võimsusele piisab akust üsna suure ala puhastamiseks. Tegelik imemisvõimsus, mis uute tolmuimejate ostjatele sageli pettumust valmistab, on sel juhul kiiduväärt.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Tolmu eraldamine Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max puhul

Käsitolmuimejatel Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max on tõhus filtreerimissüsteem: laitmatu 5-astmelise filtreerimissüsteemi efektiivsus ulatub 99,9%-ni ja selle filtrid püüavad tõhusalt kinni ka 0,3 μm suurused osakesed, nii et tolmuimeja tagastab ruumi puhta õhu. Kaheteistkümne koonilise sektsiooniga tolmu eraldamise tehnoloogia loob suure tsentrifugaaljõu, mistõttu eraldub mis tahes tolm väga kiiresti õhust, filter ei ummistu, tagades seega pideva imemisvõimsuse. Kellele ei meeldiks suure 0,6 l tolmumahuti ehitus – see avaneb ühe nupuvajutusega, seda on kerge tühjendada ja sama hõlbus pesta – lihtsad, kuid väga mugavad lahendused.

Hinnang

Suur võimsus ja suhteliselt madal hind. Imeb hästi tolmu. Kõrgtasemel universaalsus (eriti mudel Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max, mis suudab teha kõike, mida tolmuimejalt tahta võib – isegi lemmikloomade karvkatet kammida). Vastupidav konstruktsioon. Väike kaal (3,7 kg) – väsitab vähem. Eemaldab vaipadelt lemmikloomade karvad, laest ämblikuvõrgud, voodi all näitab valgusvooga kõike, mis sinna on kogunenud, puhastab sõiduki salongi, pehme mööbli, kitsad praod. Kui vajate võimsust ja universaalsust ning ei soovi selle eest palju maksta, on Xiaomi Vacuum Cleaner G20 ja Xiaomi Vacuum Cleaner G20 Max head valikud.

Artiklik kirjutas sõltumatu ajakirjanik R. Kažimėkas.

Copy
Tagasi üles