Riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi (SDE) töölähetus Prantsusmaale võttis täna Pariisi lennujaamas pingelise pöörde, kui meeleavaldajad tahtsid tema Uberi juhile kallale minna.
Raimond Kaljulaid sattus Pariisis Uberi-mässu keskmesse, märulipolitsei vaatas nõutult pealt (3)
«See oli keskmisest ohtlikum olukord,» võttis Kaljulaid juhtunu kokku. «Tegu oli väiksema meeleavaldusega, nad ei lasknud autosid mööda ja minu Uberi juht püüdis neile selgeks teha, et ta tahaks sõita. Selle peale tahtis osa neist talle kallale minna. Aga meeleavaldajad ise hoidsid agressiivsemaid tagasi. Olukord eskaleerus väga kiiresti.»
Kaljulaid lisas, et meeleavaldajad olid teised Uberi juhid, kes ei lasknud oma kolleegidel tööd teha.
Põhjus, miks meelt avaldati, jäi Kaljulaidile segaseks, aga oli seotud Uberi reeglite muudatustega. «Nad olid vist muutnud juhtide tasustamise süsteemi ja [juhid] leiavad, et see on väga ebaõiglane. Selle vastu protestimiseks takistavad teistel Uberi juhtidel tööd teha, püüavad neile peksa anda ja ähvardavad.»
Ühtlasi pani Kaljulaidi imestama Pariisi politsei loid, et mitte öelda olematu reaktsioon mässule.
«Prantsuse märulipolitsei oli väljas kilpide ja kiivritega. Aga nad seisid eemal ja vaatasid kogu seda stseeni suurte silmadega pealt. Keegi neist lillegi ei liigutanud. Ju on siis okei panna tee kinni ja takistada liiklust. See oli väga huvitav, et nad midagi ei tee. Eestis oleks see mõeldamatu, politsei loomulikult oleks sellesse pooleldi kähmlusesse vahele läinud,» muljetas Kaljulaid.
Kaljulaid kohtus Pariisis rahvusassamblee saadikute ja senati liikmetega, samuti Prantsuse meediaga. Ta lendas täna edasi Toulouse'i linna, kus osaleb homme ühel küberturvalisuse konverentsil.