Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt valmistas süüdistatav arvutikuritegude toimepanemist võimaldavast programmist Evilginx enda versiooni ja levitas seda, et võimaldada toime panna arvutikuritegusid. Süüdistuse kohaselt teadis Abel, et seda tarkvara kasutatakse arvutikuritegude toimepanemiseks, ent sellele vaatamata modifitseeris ta programmi eesmärgiga selle müümisest kriminaaltulu teenida.
Kinnipidamise eel ei olnud süüdistataval töökohta, kuid kriminaalmenetluses õnnestus tuvastada, et ta teenis programmi müümisega üle 6000 euro kriminaaltulu. Lisaks kanti tema krüptorahakotti samal ajal üle 40 000 euro väärtuses krüptoraha, mille legaalset päritolu ei õnnestunud tuvastada, mistõttu on seaduse järgi alust eeldada, et tegemist on kriminaaltuluga. Kuna kriminaaltulu on ära kasutatud või ei ole selle asukohta võimalik tuvastada, konfiskeeris kohus prokuratuuri taotlusel süüdistatavalt ühe arvuti selles olnud andmekandjatega, kolm nutitelefoni ja mälupulga.
Riigiprokurör Vahur Verte sõnul on küberkuritegevus muutunud üha teenuspõhisemaks. «Erinevad inimesed pakuvad teenuseid, mis võimaldavad kellelgi teisel panna toime kuritegusid ja nende jälgi paremini varjata. Küberkuritegevus kui teenus (Cybercrime-as-a-Service ehk CaaS) on lai mõiste ja võib hõlmata mistahes kuritegelike teenuste osutamist, alates tehniliste küberkuritegevuse rakenduste pakkumisest kuni rahapesu teenusteni. Näiteks võib keegi müüa tehnilist lahendust, teine kasutab seda lahendust andmebaasi ründamiseks, kolmas ostab rünnakust saadud andmed edasiseks kuritarvitamiseks, neljas kasutab neid kelmuste toimepanemiseks ja viies aitab rahapesu kaudu kannatanutelt väljapetetud raha peita.»
Europoli SOCTA ja IOCTA analüüside kohaselt on selliseid teenuste ahelaid tuhandeid ja küberkurjategijad mängivad üha olulisemat rolli ka rahvusvahelise organiseeritud kuritegevuse maailmas. Ka organiseeritud kurjategijad kasutavad neid teenuseid kindlate eesmärkide saavutamiseks ära, mistõttu ulatub nende kuritegude mõju üle maailma.