Isamaa aseesimees Riina Solman kritiseeris teravalt Mihhail Stalnuhhini kaasamist Narva linnavõimu juurde, märkides, et tegelikult peaks selliste vaadetega inimene olema poliitilises isolatsioonis.
Solman kritiseeris Stalnuhhini kaasamist Narva linnavõimu juurde
«Stalnuhhin andis esmaspäevasel pressikonverentsil üheselt mõista, mida ta arvab Eesti Vabariigist, nimetades seda Eesti NSVks ja teatades, et tema vanuses enam meelsus ei muutu. Selliste maailmavaate esindaja koht on poliitilises isolatsioonis, mitte võimu juures,» rääkis Solman.
Viimased uudised, et Stalnuhhin loobub Narva volikogu esimehe kohast, teevad olukorra Solmani hinnangul mõneti veel inetumaks. «Kahest koalitsiooni moodustada soovivast valimisliidust on tema käes jämedam ots. Võimalus neid niite tõmmata väljaspool avalikku rambivalgust ei ole kindlasti narvakate ega laiemalt Eesti avalikkuse huvides,» ütles Solman.
Tema sõnul on kahjuks selliste koalitsioonide tegemine sotsiaaldemokraatide läbiv käekiri Ida-Virumaal. «Varem oleme seda näinud näiteks Kohtla-Järvel, kus enda isiklikud võimuambitsioonid seatakse kõrgemaks kohaline elanike huvidest. Täpselt sel eesmärgil võitlevad sotsid jonnakalt ka riigikogus, et põhiseaduse muutmisel põlistataks sinna määratlemata kodakondsuseta isikute valimisõigus,» lisas Solman.
Narvas lõid võimuliidu sotsiaaldemokraat Katri Raik ja Mihhail Stalnuhhin. Kui algselt pidi Stalnuhhinist saama volikogu esimees, siis hiljem loobus ta sellele kohale kandideerimisest.
Kui Katri Raigi ja Stalnuhhini loodud Narva võimuliit arvestas alguses 20 saadikuga, siis teisipäeva õhtuks oli vähemalt kolm neist selgelt teatanud, et nemad selles liidus ei osale. Lisaks kaaluvad verivärskest koalitsioonist lahkumist veel mõned saadikud, mille tagajärjel kaotaks liit ülekaalu volikogus, kirjutab Postimees.
Neljapäevasel volikogu istungil on kavas avaldada umbusaldust praegusele volikogu esimehele Aleksei Jevgrafovile Keskerakonnast.
«Eks siis on näha, kuidas hääletatakse,» lausus Raik. «Meie fraktsioon Respekt igatahes hääletab praeguse linnavõimu umbusaldamise poolt.»
Ilmselt püütakse kolmapäeval veenda veel mitut volikogu liiget, et nad uue võimuliidu suhtes ümber mõtleksid. «Kahju, et see nii on, aga Narvas on üks mõjutusvahend inimeste töökohad. Linnapea Jaan Toots Keskerakonnast on ähvardanud töökohtade kaotamisega,» lausus Raik.