Ekslikult kiputakse arvama, et vanematele inimestele kuuluv korter ei vaja kindlustust, kuna sealsed esemed pole eriti väärtuslikud. Oluline on aga vahet teha kodus olevatel asjadel ning kodul endal. Kui üksikud asjad ei pruugigi vanematel inimestel palju maksta, siis kodu ise on hindamatu.
Kõige turvalisem jõulukink vanematele ja vanavanematele on kodukindlustus
„Õnnetusjuhtum ei küsi, kui vana on koduomanik. Sageli juhtub vanemate inimeste vara ja koduga õnnetusi isegi tihedamini, kuna suhtutakse pealiskaudsemalt hoolsuskohustuste täitmisesse, näiteks korstna regulaarsesse puhastamisse,” räägib If Kindlustuse Balti varakindlustuse tooteüksuse juht Veiko Sepp. „Vahel inimesed ka lihtsalt unustavad end kodukindlustusega kaitsta, kuigi see aitaks neid õnnetuste korral väga.”
Siiski on tema sõnul inimeste hulk, kes oma vara kindlustab, järk-järgult suurenemas. „Teadlikkus on kasvanud muuhulgas läbi meedias kajastatud suurte õnnetusjuhtumite nagu tormid ja põlengud, mille järel on inimestes tekkinud arusaam, et kindlustust ei vaja ainult laenu andnud pank, vaid see tõesti aitab kinnisvaraomanikul muretumalt elada ja õnnetuse korral tagajärgedega lihtsamini toime tulla.”
Sepp nendib, et ühelt poolt tundub jäävat inimestel kindlustus tegemata teadmatusest, teisalt peljatakse liiga suurt kindlustusmakset. Ja kes ei ole kunagi oma kodu kindlustanud, sellel võib tekkida vale kujutluspilt, et tema varaga ei juhtu nagunii midagi. Kindlustus kõnetab enamasti hetkel, kui kellelgi lähedasel on õnnetus juhtunud ja see motiveerib ka teisi kindlustuse hinda ning tingimusi uurima.
„Kui teie vanematel on kodukindlustus sõlmimata, on hea hetk teha neile jõuluüllatus ning sõlmida kindlustusleping nende eest,” annab Sepp nõu. Kindlustuslepingu sõlmimiseks ei pea kindlustusvõtja ja kindlustatud kinnisvara omanik olema sama isik. Kodukindlustuse sõlmimiseks on vaja teada kindlustatava hoone andmeid, mis If Kindlustuses tulevad reeglina automaatselt Ehitisregistrist. Teada on vaja vaid kindlustuskoha aadressi.
Unustada ei tasu ka vastutuskindlustust
Ehitusmaterjalid ja remonditööd on kallid ning eriti halvaks muutub olukord siis, kui teie korterist alguse saanud veekahju rikub naabrite vara. Selleks on mõistlik lisaks kodukindlustusele sõlmida ka vastutuskindlustus, et ei peaks neid kahjusid oma taskust kinni maksma. „Korteritega seotud suuremad ohud tulenevad veeavariidest. Sestap tuleks kindlasti veenduda, et veelekke risk oleks kaitse all ning et vastutuskindlustus oleks kodukindlustuse juurde lisatud,” räägib Sepp.
If Kindlustuses saab klient valida mitme paketi vahel, millest sõltub ka kaitse ulatus ning kindlustusmakse. Väga üldistatuna võib öelda, et keskmise korteri kindlustusmakse koos koduse vara ning vastutuskindlustusega algab umbes 10 eurost kuus.
Kui soovid enda või oma vanemate kodu jaoks kodukindlustuse hinda arvutada, saab seda lihtsalt teha siit.