Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Aus ülevaade: mida online kasiino boonused endast kujutavad

Artikli foto
Foto: Freepik

Kui võtta lahti mistahes internetikasiino koduleht, terendavad ees säravad pildikesed, kus lubatakse esialgu pea ebareaalsena näivaid lisaboonuseid. Uhked loosungid kutsuvad tegema sissemakseid ja panuseid, pakkudes vastutasuks rahasumma duubeldamist - vahel isegi üheskoos tasuta mänguvoorudega.

Esmakordne kasiinomängur võib sellistest pakkumistest jahmuda või hoopis vastupidi - olla niivõrd särahoos, et boonustega seotud võimalikke konksukohti ei mõistetagi. Tulemuseks võib hiljem olla aga pettumus, mida oleks saanud ära hoida vaid paari lihtsat põhimõtet arvestades.

Boonused kui omamoodi soodustused

Kui mõni kasiino kuulutab uhkelt näiteks 100%-st boonust mitmesaja euro ulatuses, ei tähenda see ilmselgelt, et mänguplatvorm kingib mängijale lihtsalt niisama raha. Peaaegu iga pakkumise kasutamiseks tuleb ise esmalt kasiinokontole kanda raha, st teha sissemakse: seejärel lisab kasiino omalt poolt juurde boonusraha, just selle sissemakse tegemise eest. Mõnel juhul võib saada boonuseid panustamistegevuse eest või muudel tingimustel.

Olenemata sellest, millistel alustel kasiino boonus täpselt antakse, võib neid pakkumisi võtta analoogselt poodide sooduspakkumistega. Pakkumised kehtivad alati siiski neile klientidele, kes sooritavad ostu ja samamoodi on mõeldud kasiinoboonused mängijatele, kes sooritavad kasiinolehel sissemakse ja asuvad seejärel mängima.

Just nagu poodide sooduspakkumised on mõeldud konkurentsis esiletõusmiseks ning uute klientide leidmiseks, täidavad ka kasiinoboonused sama rolli. Tihedas konkurentsis ellujäämiseks peavad kasiinod leidma põnevaid reklaaminüansse ning seda boonused endast kujutavadki: need on reklaampakkumised, mille eesmärk on suurendada kasiino klientuuri.

Läbimängunõue kimbutab mängijaid

Suurim konksukoht, millega paljud mängijad lähevad alt, on boonustega kaasnevad läbimängunõuded (mida võidakse kasiinos nimetada ka panustamisnõudeks). Läbimängunõue on peamine põhjus, miks kasiinoboonust ei saa niisama lihtsalt kohe endale välja maksta ja rikastuda boonuste arvelt: teisisõnu, see on kaitsemehhanism, mis tagab, et mängurid ei tuleks boonuspakkumisi kuritarvitama.

Peaaegu kõik kasiinod Eestis rakendavad oma boonustele läbimängutingimusi, mõnel äärmiselt haruldasel juhul pakutakse väiksemaid boonuseid ilma selliste nõueteta. Keskmine läbimängunõue jääb 30-40x vahemikku ning see arv korrutatakse läbi saadud boonuse summaga, mille tulemuseks on number, mille ulatuses tuleb teha kasiinos panuseid. Ainult pärast selle summa “läbi panustamist” on võimalik antud boonusraha välja kanda kasiinokontolt.

Matemaatiliselt illustreerides tähendab see, et 30-kordne läbimängunõue 100-eurosel boonusel tähendaks kasiinos vähemalt 3000 euro ulatuses panuste tegemist, misjärel saab esialgse boonuse ka välja kanda.

Iga mängija üritab haarata selliseid boonuseid, mille nõue on võimalikult madal, kuid valdaval juhul ei saa läbimängunõude täitmisest üle ega ümber: ainus, mida saab teha, on valida võimalikult madala nõudega kasiinoboonus.

Limiidid, limiidid, limiidid

Läbimängunõue pole paraku kaugeltki ainus piirang, millega hasartmängurid kasiinos silmitsi seisavad. Iga kasiinoboonuse särava bänneri all asub peenes tekstis nimekiri kõikidest asjakohastest tingimustest, mille täitmine on boonuse kasutamiseks hädavajalik.

Muude piirangute hulgas tuleb arvestada näiteks minimaalse sissemakse nõude, maksimaalse panuse suuruse limiidi, võimaliku võidupiirangu, ajalimiitide ja isegi sissemakseviiside piiranguga.

Suur hulk algajaid mängureid ei pane aga selliseid limiite tähele ega võta neid arvesse, mistõttu võib tekkida olukord, kus hooletust käitumisest ei saa lõpuks boonust aktiveerida või ära kasutada, sest mängija rikkus mõnda boonusega seotud limiiti või tingimust.

Boonuste piirangud on vajalikud

Kui kõike ülaltoodut kokku võtta, jääb mulje nagu kasiinoboonused oleksid pelgalt reklaamtrikid, mis meelitavad sissemakseid tegema lihtsalt selleks, et panna mängija õnnerattasse tiirlema, lootuseta sealt enam raha välja saada - hoolimata suurest boonusraha kogusest.

Päris nii see aga ei ole. Arvamus, et läbimängunõuded ning boonuste reeglid on loodud mängijate altvedamiseks, on üks suurimaid eksiarvamusi, mis hasartmängurite seas levib. Ehkki läbimängunõuded võivad tunduda liialt piiravad, on sellised reeglid loodud põhjusega - ning selleks põhjuseks ei ole kasiinopoolne soov ahnelt kogu raha endale krabada.

Boonuste piirangud ja reeglid on loodud eelkõige takistamaks pahatahtlikke inimesi: see on justkui kasiino kaitsemehhanism, millega välditakse seda, et mängijad tulevad üksnes boonuseid aktiveerima ilma reaalse mängusoovita. Samamoodi võib ette kujutada, et pood ei pakuks allahindlust inimesele, kes ei taha sealt midagi osta: see pole jätkusuutlik äriidee.

Läbimängunõuete ja piirangutega tagab kasiino, et mängija siiski jääb tegutsema platvormile mõneks ajaks, mitte ei tulnud sinna selleks, et sissemakse järel kohe väljamakse sooritada, võttes lihtsalt kasiinolt mitmesaja euro ulatuses boonuseid.

Kasiinoboonused on loodud siiski meelelahutuseks ning lisanduva võimalusena neile, kes näevad neis väärtust. Kõik mängurid pole huvitatud boonustest, samas kui mõne jaoks on see huvitav viis, kuidas kasiinoga lähemalt tutvust teha.

Igal mündil on kaks külge ja see kehtib ka kasiinoboonuste kohta. Iga mängija peab ise vastutama oma tegevuse eest, mängima vastutustundlikult ning lugema tingimusi hoolikalt - kui reeglitega ise ei tutvu, ei ole hiljem ka kedagi süüdistada pettumuse osaliseks saamisel.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Tagasi üles