Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Päästjad ei saanud Tallinnas pargitud autode tõttu tulekahjule ligi (1)

Copy
Päästjad. Foto on illustratiivne.
Päästjad. Foto on illustratiivne. Foto: Konstantin Sednev

Tallinnas Haabersti linnaosas ei saanud päästjad oktoobris ligi kortermajas puhkenud tulekahjule, kuna päästeauto ei saanud mööda kurvi peale pargitud autodest.

Juhtum leidis aset 6. oktoobril Õismäe teel, kus kortermajas oli süttinud põlema köök.

Sündmusele reageerisid Nõmme ja Lilleküla päästjad, kellest esimesed ei pääsenud põleva korteriga trepikoja ette, sest kurvi peale pargitud sõidukid takistasid päästeauto manööverdamist, teatas Põhja päästekeskus.

Esimene meeskond oli sunnitud maha hüppama paarsada meetrit trepikojast, haarama kaasa kaasaskantavad vahtkustutid ning jooksma täisvarustuses trepikojani ja üles neljandal korrusele. Õnneks lõppes kõnealune sündmus õnnelikult, keegi viga ei saanud ja tulekahjule pandi kiiresti piir. Küll aga lisas see kõik mitu minutit aega juurde, mis on sündmuse alguses kriitilise tähtsusega.

Järgmisel nädalal kontrollivad päästeameti, Tallinna kiirabi ja Tallinna munitsipaalpolitsei operatiivsõidukid õhtuti juurdepääsu pealinna magalarajoonides, et ennetada sarnaste juhtumite kordumist.

Päästeameti Põhja päästekeskuse päästetöö büroo nõunik Andres Saaren märkis, et magalarajoonide elanikud võiksid autot parkides mõelda ka suure operatiivsõiduki peale.

«Trend kipub olema selline, et parkija mõtleb heal juhul naabri isikliku auto peale, aga suur pääste- või kiirabiauto pähe ei tule. Kõige suurem murekoht on kurvi peale parkijad. Suure päästeauto pöörderaadius pole sama, mis tavaautol ja see vajab majade vahel manööverdades rohkem ruumi,» ütles Saaren.

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti patrulli- ja valveosakonna juhataja Valdo Põder pani inimestele südamele, et kortermajade ees tuleb parkida korrektselt.

«Kui vaatleme operatiivautode seisukohalt, siis võib valesti parkimine anda väga valusa tagasilöögi. Juhul, kui pääste või kiirabi peavad maja ees valesti pargitud sõidukite tõttu tegema aeganõudvaid manöövreid või otsima abivajajani jõudmiseks muid võimalusi, siis on ajaline faktor ülioluline. Mõni minut hilinemist võib maksta inimelu või mahapõlenud kodu. Oma aktsiooniga koputame inimeste südametunnistusele – ühe inimese ükskõiksus või mugavus ei tohi üles kaaluda teise inimese elu,» ütles Põder.

Tema sõnul ei ole aktsiooni eesmärk trahvimine, vaid see on ennetav tegevus.

«Samas oleme rahatrahve selliste aktsioonide korral ikka määranud. Kui sõiduk eirab parkimisreegleid viisil, kus teise sõiduki või kergliikleja läbipääsetavus on häiritud, määrame rikkumise eest 80 euro suuruse hoiatustrahvi,» hoiatas Põder.

Kontrollsõidud toimuvad tuleva nädala argiõhtutel Haabersti, Mustamäe, Kristiine ja Lasnamäe linnaosades.

Tagasi üles