Keskkonnaameti teatel jõudsid Virtsu lähedal Laelatu puisniidul lõpule pinnasetööd, et siluda ära varakevadel metsaveo käigus tekkinud roopad, mis tõid süüdlasele kraesse väärteomenetluse ja leppetrahvi.
Leppetrahvi toonud pinnasekahjustus Laelatu puisniidus sai tasandatud
«Laelatu puisniidult varakevadel avastatud roobaste tasandustööd on lõpule viidud. Loodame, et kahjustatud piirkonnas hakkab taimestik paari aasta jooksul taas kasvama. Algse taimekoosluse taastumine kahjustatud piirkondadesse võtab siiski kauem,» teatas keskkonnaamet.
Kuigi Laelatu puisniidul kasvab üks liigirikkamaid taimekooslusi maailmas, ei asunud kahjustatud pinnasega kohad õnneks kõige liigirikkamates osades.
Eestis on keskkonnaameti teatel hooldamise all 1400 hektarit puisniite. Aastaks 2027 soovib amet jõuda vähemalt 2000 hektarini. Kõiki taastamis- ja hooldamistöid ei saa teha käsitsi, kuid puisniitude hooldajad peavad tagama, et tehtud tööde käigus ei tekiks pinnasekahjustusi.
«Laelatu puhul kahjuks nii ei olnud,» nentis keskkonnaamet. «Kahju tekitajal tuli lisaks leppetrahvile tasandada ja korrastada roopad, mis ta raidmete väljaveol alale tekitas.»
«Kui pinnas on pehme, tuleb pooleliolevad tööd katkestada ja oodata sobivamaid ilmastikuolusid. Eesti talved on üha soojemad, aga puisniite ei saa taastada kahjustuste hinnaga,» selgitas amet ja lisas, et looduskaitsesse saab panustada iga inimene ning kes märkab looduses kahtlast tegevust, peaks sellest teada andma riigiinfo telefonil 1247.