Päevatoimetaja:
Alexandra Saarniit
Saada vihje

Häirekeskus otsib uusi päästekorraldajaid

Copy
Häirekeskus otsib uusi päästekorraldajaid.
Häirekeskus otsib uusi päästekorraldajaid. Foto: Mihkel Maripuu

Häirekeskus otsib 12 tulevast päästekorraldajat, kes alustavad õpet sisekaitseakadeemias 2025. aasta jaanuarist.

Peale 10 kuud kestvat kutseõpet ja edukat eksami sooritamist ootab värskeid päästekorraldajaid töö häirekeskuse neljas piirkondlikus keskuses. Õpingute ajal on õppurile tagatud stipendium 1000 eurot kuus.

Koos sisekaitseakadeemiaga otsustati avada uuel aastal täiendav päästekorraldaja eriala õppegrupp, sest häirekeskuse vajadus hädaabinumbrile 112 vastavate päästekorraldajate järele on jätkuvalt suur.

Päästekorraldaja eriala on 10 kuud kestev kutseõpe ning lõpetanuid ootab töö häirekeskuse neljas regioonis, esmajoones oodatakse uusi kolleege Jõhvis ja Pärnus asuvatesse keskustesse.

Päästekorraldaja erialal õppijatele makstakse õppimise ajal stipendiumit 1000 eurot kuus. Lisaks on õppijatele tagatud tasuta toitlustus ja majutus sisekaitseakadeemia Tallinna õppehoones.

Päästekorraldaja kutseõppes õpitakse kiirabi, politsei ja pääste valdkondade hädaabiteadete menetlemist ning suur roll on praktilisel keeleõppel. Õppima on oodatud nii alles tööturul esimesi samme astujad kui ka elukogemusega karjääripöörajad, kes tunnevad, et tahavad teha tööd, kus saab iga päev inimesi aidata. Sobival kandidaadil on vähemalt keskharidus, laitmatu taust, eesti keele oskus kõrgtasemel ja vene keele oskus kesktasemel.

Häirekeskuse Lääne keskuse juhi Küllike Uzjukini sõnul vastab häirekeskus aastas üle miljonile 112 kõnele, et päästa inimeste elu, tervist ja vara. «Päästekorraldaja on esimene lüli abiandmise ahelas, kelle ülesanne on välja selgitada, kas ja millist abi inimene vajab. Sellel ametikohal on eelduseks kõrge pingetaluvus ning kiirus ja julgus otsuste langetamiseks ka kõige kriitilisemates hädaolukordades. Ennekõike on oluline aga inimlikkus, et mõista inimeste väga erinevaid muresid ning pakkuda igale helistajale hoolivat ja asjatundlikku abi. See on vastutusrikas ja eriline töö, mis pakub väljakutseid ning koju saab minna tundega, et andsin oma panuse turvalisema Eesti heaks.»

Päästekorraldaja erialale õppima tulekuks tuleb esitada sooviavaldus hiljemalt 27.oktoobriks talendipangas. Nõuetele vastavate soovijatega viiakse läbi värbamisvestlused oktoobri ja novembri jooksul ning sobivatel kandidaatidel on võimalus tulla häirekeskuse regionaalsetesse keskustesse töövarjupäevale.

Õpe algab 6. jaanuaril ning on paindlik, toimudes osaliselt e-õppena kodus, aga ka sisekaitseakadeemia Tallinna õppekeskuses ning häirekeskuse regionaalsetes keskustes.

Tagasi üles