Riigi peaprokuröri Andres Parmase sõnul on mitmed kriminaalmenetlusega seotud seadusemuudatused pikalt veninud ning iga valitsuse vahetusega algab protsess justkui otsast peale.
Parmas: kriminaalmenetlusega seotud seadusemuudatused venivad, sest valitsuse vahetudes hakkab kõik jälle algusest
«Hädavajalik on korda saada sideandmete kasutamise võimalused. Kohtupraktika on paika pannud, et senisel kujul me sideandmete kasutamist jätkata ei saa, kuid seadusemuudatust veel näha ei ole. Selliselt on kuhjunud probleeme, mis mõjutavad kuritegevusevastast võitlust ja seda, millised on võimalused kohtukõlbulikku kaasust kokku panna,» ütles Parmas riigikogu korruptsioonivastasele erikomisjonile.
Eesti on jõudnud arenenud riikide sekka ja on üha vähem juhtumeid, kus keegi soovib saada teenust kohvritäie raha vastu. «Järjest rohkem vahetatakse teeneid varjatult omavaheliste suhete raames. Üha varjatuma valgekraekuritegevuse tõttu on oluline pikendada selliste kuritegude aegumistähtaegu ja teha kriminaaltulu konfiskeerimise võimekusse investeeringuid, mis teenivad end ajas tagasi,» toonitas Parmas.
Samas tõi peaprokurör kitsaskohana välja, et riik ei vaata kriminaal-justiitssüsteemi tervikuna. «Kogu õigussüsteem on nagu toru, mille ühte ossa investeerides ei suurendata läbitavust teises toruotsas. Politsei arvestamine sisejulgeoleku tagajana, aga prokuratuuri, kohtute ja vangla väljajätmine toob kaasa selle, et kogu süsteem tervikuna kannatab,» ütles Parmas.