Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Välisministeeriumi kommentaar ÜRO Peaassamblee Palestiina resolutsiooni toetava Eesti hääle kohta (4)

Copy
Eesti hääletas eelmisel kolmapäeval ÜRO Peaassambleel resolutsiooni poolt, mis toetab Palestiina aladel Iisraeli okupatsiooni lõpetamist. Poolthääle andsid Eesti, Belgia, Luksemburg, Läti, Küpros, Soome, Kreeka, Prantsusmaa, Portugal, Sloveenia, Hispaania, Iirimaa ja Malta. Hääletamata jätsid Rootsi, Austria, Bulgaaria, Taani, Horvaatia, Saksamaa, Itaalia, Leedu, Madalmaad, Poola, Rumeenia, Slovakkia. Vastu hääletasid näiteks Tšehhi, Ungari ja Ameerika Ühendriigid.
Eesti hääletas eelmisel kolmapäeval ÜRO Peaassambleel resolutsiooni poolt, mis toetab Palestiina aladel Iisraeli okupatsiooni lõpetamist. Poolthääle andsid Eesti, Belgia, Luksemburg, Läti, Küpros, Soome, Kreeka, Prantsusmaa, Portugal, Sloveenia, Hispaania, Iirimaa ja Malta. Hääletamata jätsid Rootsi, Austria, Bulgaaria, Taani, Horvaatia, Saksamaa, Itaalia, Leedu, Madalmaad, Poola, Rumeenia, Slovakkia. Vastu hääletasid näiteks Tšehhi, Ungari ja Ameerika Ühendriigid. Foto: Laura Brett / ZUMA Press Wire / Scanpix

Välisministeerium edastas Postimehele oma kommentaari Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) Peaassamblee Palestiina resolutsiooni toetava vastuolulise Eesti hääle kohta.

«Eesti lähtub kõikidel hääletustel ainult ja eranditult Eesti huvidest. Meie huvi on, et austataks riikide suveräänsust, territoriaalset terviklikkust ja reeglitel põhinevat maailmakorda. Nendest põhimõtetest kinnipidamine on Eestile eksistentsiaalne küsimus. Eesti rõhutab ÜRO liikmesriikidele järjepidevalt rahvusvahelise õiguse järgimise ja ÜRO põhikirja kehtimise hädavajalikkust.

Me lähtume oma põhimõtetest ja Eesti huvidest ning julgeolekust. Nendele põhimõtetele tuginedes nõuab Eesti kõigilt ÜRO liikmesriikidelt Venemaa agressiooni hukkamõistmist, Venemaa agressioon Ukrainas ei ole lihtsalt ühe riigi rünnak teise riigi vastu, vaid Venemaa ründab seeläbi ka rahvusvahelist õigust ja üritab õõnestada riikide õigust suveräänsusele ning reeglitel põhinevat maailmakorda. Eesti mõistab sellise tegevuse ühemõtteliselt hukka.

Tagasi üles