Päevatoimetaja:
Marek Kuul
(+372) 507 3066
Saada vihje

Ukraina ja Rootsi kaitseministeerium pidasid konsultatsioone

Copy
Ukraina sõjaväelased Rootsi antud soomukiga CV90.
Ukraina sõjaväelased Rootsi antud soomukiga CV90. Foto: GENYA SAVILOV / SCANPIX

Ukraina kaitseministeeriumi delegatsioon pidas poliitilisi ja sõjalisi konsultatsioone Rootsi kolleegidega, kellega arutati muu hulgas Ukraina varustamist ja sõdurite väljaõpetamist, vahendas neljapäeval ministeeriumi pressiteenistuse informatsiooni meediakanal Ukrinform.

«Ukraina kaitseministeeriumi kõrgetasemeline delegatsioon eesotsas Ukraina asekaitseministrite Oleksandr Balanutsa ja Juri Džihõriga pidas esimesel sellisel tasemel Rootsi visiidi ajal poliitilisi ja sõjalisi konsultatsioone Rootsi kaitseministeeriumiga. Eelkõige arutasid pooled Rootsi abi Ukraina reservide moodustamisel, varustamisel ja väljaõppel,» seisis avalduses.

Balanutsa tänas Rootsi rahvast Ukraina toetamise ja ka varem välja kuulutatud 17. sõjalise abi paketi eest.

Asekaitseminister tõstatas samuti küsimuse Ukraina tihedast koostööst kaitsekoostööprogrammiga NORDEFCO (Rootsi, Norra, Taani, Soome ja Islandi kaitseliit). Balanutsa hinnangul avavad kõigi Skandinaavia riikidega sõlmitud julgeolekulepingud võimalused mitmepoolseks koostööks kaitsetööstuse vallas ja parimate praktikate arendamiseks.

Rootsi pool omakorda andis Ukraina delegatsioonile ülevaate riigi juhtkonna hiljutistest otsustest seoses Ukraina pikaajalise ja igakülgse toetamisega poliitilisel tasandil teel Euroopa Liitu ja sõjalisse liitu NATOsse. Lisaks teatasid nad konkreetsetest sammudest ja otsustest, mille eesmärk on arendada Ukraina relvajõudude võimekust Venemaa agressiooni tõrjumiseks.

«Rootsi on olnud Venemaa vallandatud sõjas Ukraina poolel ja edasine toetus ning sõjaliste ja poliitiliste konsultatsioonide alustamine kahepoolse julgeolekuleppega on märk Rootsi kavatsustest,» ütles Rootsi kaitseministeeriumi kaitsepoliitika juhataja Victoria Malmer.

Ukrinformi andmetel teatas Rootsi uuest sõjalise abi paketist Ukrainale summas 4,6 miljardit Rootsi krooni ehk üle 400 miljoni euro.

Tagasi üles