Päevatoimetaja:
Sven Randlaid
+372 666 2387

Kõlvart ja Madison: opositsioonijõud peavad koonduma (43)

Copy
Mihhail Kõlvart ja Jaak Madison.
Mihhail Kõlvart ja Jaak Madison. Foto: Keskerakond

Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart ja juunis Eesti Konservatiivsest Erakonnast lahkunud Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison leiavad ühises poliitilises avalduses, et opositsioonijõud peavad koonduma, et seista vastu praeguse valitsuse poliitikale.

«Hiljutine valitsuse vahetus ei toonud kaasa pikalt oodatud pööret parema ja edukama Eesti suunas. Vastupidi, uus koalitsioonileping on veenev asitõend sellest, kuidas kolm liberaalset valitsuserakonda on tõuganud Eesti allakäiguspiraali, mille lõpus ootab ees ühiskondlik-majanduslik kollaps,» märkisid Kõlvart ja Madison.

«Valijaid tüssates võimule saanud Reformierakonna – kelle põhisõnum oli «Maksud ei tõuse. Punkt.» – majanduspoliitika mõrusid vilju maitsevad Eesti inimesed juba mõnda aega. Peagi hakkame nägema, kuidas läbikukkunud majanduspoliitika ja ideoloogilise rohepöörde rahastamiseks mõeldud maksutõusude, uute maksude ja peretoetuste kärpimise tagajärjel kasvab vaesuses elavate inimeste ning abivajajate arv Eestis märkimisväärselt. Hakkame nägema kodumaiste ettevõtete pankrotte, veelgi tempokamalt kärbuvat maaelu, välismaale siirduvaid parimas eas töökäsi, kahanevat sündimust ja – mis praeguses julgeolekuolukorras äärmiselt oluline – murenevat kaitsetahet. Majanduslikult laostatud ja riigijuhtide suhtes usalduse kaotanud kodanikud ei ole piisvalt motiveeritud oma riiki kaitsma. Eestit ei kaitse ainult sõjatehnika, vaid Eesti inimesed. Jah, toimetulek on julgeolek, deklareerisid sotsiaaldemokraadid –, kuid asusid seejärel sõnamurdlikult valitsuses ellu viima risti vastupidist poliitikat,» seisab poliitikute pöördumises.

«Peame kahetsusega tõdema, et Eesti opositsioonierakondadel on nappinud jõudu, et võimuliidu poliitikale kätt ette panna. Ühelt poolt on riigikogu juhatus suutnud opositsiooni viimase aasta jooksul peaaegu tasalülitada, teisalt on opositsioonileeris toimunud killustumine. Kahjuks on ka mitmed erakonda vahetanud poliitikud koalitsioonile jõudu juurde andnud – võim tõmbab enda poole lühiajalist omakasu taga ajavaid inimesi,» märkisid Madison ja Kõlvart.

«Eesti poliitika on jõudnud punkti, kus katastroofikursilt eemale liikumiseks on vaja praegusele liberaalsele võimuliidule vastanduvate jõudude konsolideerumist ja sellele uue hoo sisseandmist. Kutsume üles Eesti laiapõhjalist opositsiooni koonduma, et kahe ja poole aasta pärast saaks võimule tulla koalitsioon, mis seisab Eesti inimeste toimetuleku, kodumaise ettevõtluse, energiajulgeoleku ja regionaalpoliitika arendamise eest ning parandab Eesti inimeste elukvaliteeti ja heaolu,» seisab pöördumises.

«Allakäiguspiraalist väljumiseks on tarvis loobuda ettevõtetele tulumaksu seadmisest, sest see maks vähendab veelgi enam Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet, tööhõivet ja kiirendab inflatsiooni. Riigieelarve tasakaalu huvides tuleb Leedu eeskujul sätestada mõistlikul määral maks pangandussektorile ja rahvusvahelistele korporatsioonidele, nagu Facebook, Google ja teised,» leiavad Kõlvart ja Madison.

Nende hinnangul tuleks loobuda automaksu kehtestamisest, sest automaks hoogustab Eesti ääremaastumist, regionaalset ja majanduslikku ebavõrdsust ning paneb sundseisu inimesed, kelle igapäevane toimetulek sõltub auto omamisest. Eraomandi täiendav maksustamine peab olema välistatud. Ühiskonna võrdsema arengu tagab astmeline tulumaks.

«Riigil on hädavajalik võtta laenu, et teha suuremaid ja kiiremaid kaitseinvesteeringuid – Eesti inimesed ja välisinvestorid peavad olema veendunud, et Eesti on kaitstud. On oluline, et Eesti valitsus tahaks ja suudaks vastu seista Brüsselist peale surutud Eestile kahjulikele poliitikatele, ennekõike Eestit majanduslikult laostavale rohepöördele ning plaanile lahendada tööpuudust ja madalat sündimust majanduspagulaste massiimmigratsiooniga,» ütlesid Madison ja Kõlvart.

Kuna Euroopa seadusandlus mõjutab märkimisväärselt Eesti seadusi, kutsuvad Kõlvart ja Madison Eesti saadikuid Euroopa Parlamendis üles üheskoos töötama selle nimel, et kaitsta Eesti suveräänsust ja riiklikke huve nii energia-, põllumajandus-, kaitse- kui ka immigratsioonipoliitikas.

«Järgmistel valimistel peavad rahva toetuse pälvima poliitilised jõud, kes ei teeni rahvusvaheliste korporatsioonide ja «rohepöörde» ettevõttete ning Euroopa Komisjoni liberaalsema tiiva huve, vaid seisavad vankumatult Eesti inimeste ja meie põhiseaduse kaitsel,» lisasid Kõlvart ja Madison.

Tagasi üles