Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Peaminister Michal kinnitas ministrite vastutusvaldkonnad (1)

Copy
Kristen Michali valitsuse esimene istung Stenbocki majas.
Kristen Michali valitsuse esimene istung Stenbocki majas. Foto: Madis Veltman

Peaminister Kristen Michal (RE) kinnitas uute ministrite vastutusvaldkonnad.

Vastavalt 22. juulil sõlmitud koalitsioonileppele puudutavad ümberkorraldused eelkõige justiits- ja digiministri, kliimaministri, majandus- ja tööstusministri ning taristuministri pädevusi.

Haridus- ja teadusministri, kaitseministri, kultuuriministri, rahandusministri, siseministri, sotsiaalkaitseministri ja terviseministri ning välisministri vastutusvaldkondades suuri muudatusi ei ole. Mõned oma senised ülesanded annab ära regionaal- ja põllumajandusministeerium.

Michal rõhutas, et valitsuse prioriteet on Eesti julgeoleku kindlustamine ja majanduse kasvule viimine. «Järgmisel neljal aastal soovime suunata 0,25 protsenti SKTst Ukraina vabadusvõitluse toetamiseks, arendades seejuures Eesti kaitsetööstust. Selleks, et Eesti oleks investeeringuteks atraktiivne piirkond, soovime vähendada bürokraatiat ja lühendada planeeringute läbiviimise aega. Tahame luua võimalused innovatsiooniks ja tehnoloogia arenguks,» ütles Michal ja lisas, et valitsuse prioriteete silmas pidades vaadati üle ministrite vastutusalad ning jagati ja täpsustati tööülesanded nii, et neid eesmärke saaks kiiremini ellu viia.

Justiits- ja digiministri vastutusvaldkonnas on nüüd lisaks digiühiskonna poliitika kavandamine ja elluviimine, digiarengu ja küberturvalisuse korraldamine ja järelevalve, riigi infosüsteemide arendamise koordineerimine, telekommunikatsiooni korraldamine, soolise võrdsuse ja võrdsete võimaluste seaduse eelnõu koostamine ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vastavate struktuuriüksuste tegevuse juhtimine.

Majandus- ja tööstusminister juhib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja selle valitsemisala, välja arvatud valdkondades, mis on antud justiits- ja digiministri juhtida.

Majandus- ja tööstusministri vastutusvaldkonnas on lisaks väliskaubanduse valdkond ja välisministeeriumi vastavate struktuuriüksuste tegevuse juhtimine. Samuti maakasutuspoliitika, ruumilise planeerimise korraldamine, maa- ja ruumivaldkonna ülesannete täitmine ja maa hindamisega seotud tegevuse korraldamine, lisaks maakorraldus- ja maareformi toimingud, riigile vajalike maade omandamine ning hoonestamata riigimaaga seotud riigivara valitseja antud ülesannete täitmine ning regionaal- ja põllumajandusministeeriumi vastavate struktuuriüksuste tegevuse juhtimine.

Väärtusliku põllumajandusmaa ja kohaliku omavalitsuse üksusele riigimaa võõrandamise otsustab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kooskõlastatult regionaal- ja põllumajandusministeeriumiga.

Taristuministri vastutusvaldkonnas on ringmajanduse ja jäätmekäitluspoliitika, elamumajandus ja ehitus, transport, sealhulgas veondus, rahvusvaheline ühistransport, transiit, logistika ja transporditaristu. Samuti meremajanduse rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamine, meremajanduse sektorite ja riigile kuuluva veesõidukipargi arendamine, aga ka liikluskorraldus, transpordisüsteemide, liikuvuse ja liikuvusteenuste planeerimine ja plaanide elluviimine, liiklusohutuse suurendamine.

Kliimaministri vastutusvaldkonnas on rohereformi elluviimine, energeetika, kliimapoliitika, ettevõtluse suunamine puhtamate tehnoloogiate poole. Ta juhib taastuvenergia arendamist ja koordineerib taastuvenergiaprojektide elluviimist. Minister vastutab keskkonna- ja looduskaitse, aga ka loodusvarade kasutamise, kaitse, taastootmise ja arvestamise korraldamise eest.

Kliimaministri pädevuses on ka keskkonnajärelevalve, ilmavaatluste, loodus- ja mereuuringute ning veekaitse ja -kasutamise korraldamine ning merekeskkonna kaitse. Samuti välisõhu kaitse ning kiirgus- ja tuumaohutuse alase poliitika kujundamine ja keskkonnaseire korraldamine, maapõueressursside kasutamise korraldamine, geoloogiline kaardistamine ja riikliku geoloogilise kompetentsi tagamine.

Tagasi üles