Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072

Politsei: varastatud jalgratta tagasisaamise võimalus on üsna väike

Nagu suvel ikka, on ka tänavu jalgrataste vargused sagenenud. Jalgratast parkides tasub panna lukk ümber rattaraami ja tagaratta.
Nagu suvel ikka, on ka tänavu jalgrataste vargused sagenenud. Jalgratast parkides tasub panna lukk ümber rattaraami ja tagaratta. Foto: Peeter Langovits (Postimees)

Politsei saab iga päev avaldusi varastatud jalgrataste, elektrijalgrataste ja elektritõukerataste kohta. Vargused on tõusuteel, kuid lootus oma kadunud sõiduriist tagasi saada peaaegu olematu.

2023. aastal menetles politsei ligi 1000 rattavargusega seotud juhtumit, mida oli 40 protsenti rohkem kui aasta varem. Rattavargustega põhjustatud kahju oli ligi 850 000 eurot ja keskmine kahjusumma 800 eurot. Politsei tõi välja, et keskmist tõstavad eelkõige kallimad rattad, kui varastatakse üks 2 000-eurone ja kaks 400 eurost ratast tuleb juba keskmine kahjusumma üle 900 euro. Järjest enam on tänavaratastena levinud ka elektrilised jalgrattad ja igapäevasteks sõitudeks kasutatakse rattaid, mis pole klassikalised tänavarattad, aga mõlemad on hinna poolest kallimad. 

Politsei statistika näitab, et Eestis pole ükski maakond rattavargustest puutumata. 2023. aastal pandi ligemale 77 protsenti kõikidest jalgrattavargustest toime Harjumaal, peamiselt Tallinnas, 13 protsenti kaherattaliste vargustest toimus Tartumaal, kolm protsenti Ida-Virumaal ja kaks protsenti Pärnumaal. 

Tagasi üles