Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Tartu Ülikooli töötajad pole ahistamisjuhtumi lahendamisega rahul (6)

Copy
Viljandi kultuuriakadeemia ahistamisjuhtumist ajendatud avalik pöördumine edastatakse Tartu Ülikooli juhtkonnale juuli lõpus.
Viljandi kultuuriakadeemia ahistamisjuhtumist ajendatud avalik pöördumine edastatakse Tartu Ülikooli juhtkonnale juuli lõpus. Foto: Kristjan Teedema

355 Tartu Ülikooli töötajat pöördus juhtkonna poole, kuna nad ei ole rahul sellega, kuidas kõrgkooli juhtkond reageeris Viljandi kultuuriakadeemias toimunud ahistamisjuhtumile. Töötajad nõuavad juhtkonnalt oma vea tunnistamist ja uurimise tegemist.

Avalikus  pöördumises Tartu Ülikooli rektoraadi, senati ja nõukogu poole seisab:

Meie, Tartu Ülikooli pere liikmed: tudengid, töötajad, vilistlased jt oleme sügavalt mures ülikooli juhtkonna reaktsiooni pärast ahistamise juhtumile, mis puudutas Viljandi kultuuriakadeemia direktorit ja tema naisalluvat. Asjaolu, et Tartu Ülikooli juhtkond ei pidanud ahistaja töölepingu lõpetamist proportsionaalseks karistuseks vaatamata ohvri kinnitusele, et tema ei saa oma ahistaja alluvuses edasi töötada, viitab selgelt sellele, et ahistamist ei võeta ülikoolis piisavalt tõsiselt ning et ohvri kaitsmine pole prioriteet.

Oleme väga häiritud, et rektoraat käsitles juhtunut üksiku eksimusena, mitte teadliku ahistamise ja võimupositsiooni kuritarvitamisena, mida see ilmselgelt oli. Tartu Ülikooli juhtkonna ebaadekvaatne reaktsioon on meie kui ülikoolipere liikmete jaoks oluliselt kahjustanud turvatunnet töökeskkonnas ning ka usaldust juhtkonna enese vastu.

Usalduse taastamiseks Tartu Ülikooli vastu ootame juhtkonnalt järgmisi tegevusi:

1. Oma vea tunnistamist nimetatud juhtumi käsitlemisel ja vastutuse võtmist oma üliõpilaste ja töötajate usalduskriisi ees.

2. Selle veani viinud protsesside ülevaatamist ning turvalise ja läbipaistva süsteemi loomist väärkohtlemise juhtumitest teatamiseks.

3. Uurimise tegemist ülikoolis nii seksuaalse ahistamise kui ka muude töökeskkonnaga seotud väärkäitumise vormide leviku ning samuti ülikooli sisekultuuris ahistamise lubamise ja vaikse heakskiidu ulatuse tuvastamiseks.

Pöördumisele on alla kirjutanud 355 inimest. 

Tagasi üles