Tallinna linn tegi lõpu kurioossele olukorrale, kus Moskva patriarhaadile alluval õigeusu kiriku kantseleil oli õigus Tallinna vanalinnas parkimislube jagada.
Järvan lõpetas Vene kiriku parkimissoodustuse (1)
Metropoliit Eugeni oli juba varem emakiriku sõda õhutavate seisukohtadega vaikiva nõustumise eest välja saadetud, kuid metropoliidi kantselei tegutseb vanalinnas aadressil Pikk 64 tänaseni. Kuni eelmise nädalani oli maja ees ka peatumist ja parkimist keelav liiklusmärk koos lisatahvliga «Välja arvatud metropoliidi kantselei erilubadega».
Seda hoolimata sellest, et Tallinna Kesklinna valitsus oli metropoliidi kantseleile sealse üürilepingu üles öelnud ja nõudnud ruumide vabastamist. Sellest kantselei keeldus ning nüüd ootab linnaosavalitsust ees kohtutee soovimatust üürnikust vabanemiseks.
Kui Postimees Tallinna transpordivaldkonda juhtivalt abilinnapealt Kristjan Järvanilt (Isamaa) metropoliidi kantselei parkimissoodustuse kohta küsis, tuli vastus kiiresti. «Venemaa agressioonisõda toetavatele organisatsioonile ei peaks Tallinna linn andma ühtegi privileegi. Liikluskorraldusvahendid, millega reserveeriti Moskva Patriarhaadi metropoliidi kantseleile kaks parkimiskohta Pikal tänaval, eemaldatakse kahe nädala jooksul,» vastas Järvan. Ja ei möödunud nädalatki, kui märgid Pikalt tänavalt kadusid.
Veel ühe koha, kus Vene kiriku esindajatele ebaproportsionaalne soodustus on tehtud, leiab Toompealt Aleksandr Nevski katedraali tagant, kus 15-meetrine ala on reserveeritud «kiriku teenindamiseks». Seal on viimastel aastatel muutunud vaid nii palju, et varem ainult neile mõeldud ala peavad kirikuisad jagama CD numbrimärke kandvate autodega. Nimelt asub teisel pool tänavat Saksamaa suursaatkonna hoone.
Postimees küsis varsti pärast Ukraina sõja algust tollaselt Tallinna transpordivaldkonda juhtinud abilinnapealt Tanel Kiigelt, kas ei tuleks sõda toetava kiriku esindajatelt soodustused ära võtta. Toona Keskerakonda kuulunud Kiik andis keskerakondlase kohta ootuspärase vastuse stiilis «mina ei hakkaks sõda ja usku omavahel segamini ajama» ning kinnitas, et see küsimus ei kuulu kindlasti tema prioriteetide hulka. Postimees kirjutas sellest 2022. aasta oktoobris.