Priit Hõbemägi alustas saadet Eesti politoloogia vanameister Rein Taagepera sõnadega.
Taagepera on olnud üks kaasautoreid rahvusvaheliselt tuntud valemile, millega on võimalik arvestada koalitsioonide püsivust parlamendis.
«Mida kirevam on koalitsioon, seda kiiremini see laguneb ja Eesti täiendus sellele valemile ütleb nii, et kolme osapoolega valitsus ei jõua valitseda nelja aastat, vaid laguneb enne seda. Teadus on taas kinnitanud seda, mida oleme oma silmaga iga paari aasta tagant näinud,» lausus Hõbemägi.
Viktoria Ladõnskaja-Kubits: poliitiline pilt muutub meeletult ja kiiresti
Neljapäeval toimus valitsuse pressikonverents, mis jääb Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ametiks valmistuvale Kaja Kallasele ilmselt viimaseks. Peaministrikandidaat Kristen Michal hakkab tegelema koalitsiooni läbirääkimistega, mis algavad esmaspäeval.
Ruussaar rääkis, et 15. juulil peaks olema parlamendi erakorraline istung, kus peaminister Kaja Kallas teatab ametlikult enda tagasiastumisest.
«Me teame, kes on uus peaminister, aga me ei tea, kes on uued kabinetiliikmed ja kui palju tuleb vahetusi,» ütles Kuku raadio ajakirjanik.
Ruussaar lisas, et valitsusliidu üks partnereid – sotsid (SDE) – on kogunud endale populaarsust juurde, mis omakorda tähendab seda, et nad on saanud juurde ka jõudu ja kiusatust saavutada koalitsioonikõnelustel rohkemat.
Viktoria Ladõnskaja-Kubits arutles poliitilise pildi muutuse üle, mis on tema hinnangul kiire ja meeletu. «Kui mäletate, siis 20 aastat tagasi olid väga populaarsed tõsielusarjad, kus inimesed elasid klaasruumides ja neid jälgiti. Julgen väita, et ühe poliitiku elu ongi täna klaasruumis tegutsemine,» ütles Ladõnskaja-Kubits, kelle sõnutsi peab poliitik kogu aeg arvestama teravdatud tähelepanuga.