Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Parim kodukindlustus katab üllatuseks isegi rattavarguse või lemmikloomade kahjud

Artikli foto
Foto: IF kindlustus.

Kodu ja kodune vara on kallis investeering, mida tasub kaitsta paremal võimalikul moel. Milline kindlustusleping katab kõige enam erinevaid võimalikke kahjusid ja milline vastutus on kodu omanikul, selgitab If Kindlustuse Balti varakindlustuse tooteüksuse juht Veiko Sepp.

„Üldjuhul kaitseb kodukindlustus kolme olulist väärtust: hoonet või korterit, hoones olevaid asju ehk kodust vara ja vastutuskindlustust, mis annab kaitse, kui kahjustada saab kolmanda isiku vara. Reeglina kaitseb kodukindlustuse leping tulekahju, loodusõnnetuse, varguse ja vandalismi puhul, kuid ülejäänud olukordades kindlustuskaitse ei kehti,” selgitab Sepp. Ta lisab, et üha rohkem inimesi aga on huvitatud lisaks eelnevale ka nii-öelda koguriskikaitsest, ehk kindlustuslepingust, mille all on sisuliselt kõik kaitstud, mis ei ole üheselt tingimustega välistatud.

If Kindlustus pakub sellist kaitset koguriskipaketina. Lisaks tavapärastele kindlustusriskidele annab Ifi koguriskipakett kaitse ka lemmikloomade põhjustatud kahjude korral ja nutiseadmetega juhtunud kahjude puhul. Samuti olukordades, kus elektriseadmed, näiteks kodumasinad on saanud kahjustada seadme sisemise rikke tõttu ning ka olukordades, kus vesi on tunginud läbi konstruktsiooni hoonesse. Seega on hea teada, et näiteks pesumasina või soojuspumba sisemise rikke tõttu või läbi akna sisse pressinud vee puhul on võimalik kindlustusest abi saada. Ka jalgrattad ja elektritõukerattad on üks osa kodusest varast ja kindlustuslepinguga kaetud, ent väljaspool kodu kehtib asjadele kindlustuskaitse piiratud ulatuses, mis Ifis on 1000 eurot. Kõige olulisem eelis Ifi koguriskipaketi puhul ilmneb aga olukordades, kus kahju on põhjustanud kolmas isik, sest siis ei rakendata omavastutust.

Kõige enam saab oma kodu kaitsta omanik ise

„Eesti inimesed on aasta-aastalt aina tublimad kindlustajad, kuigi palju kuuleme seda, et kindlustatakse panga survel, kuna kodulaen on pangast võetud. Samas on viimasel ajal toodud avalikkuse ette paljud juhtumid, kus õnnetusse sattunud kodul pole olnud kindlustust. See on pannud järjest rohkem inimesi tõsiselt järgi mõtlema ja kindlustuslepinguid sõlmima. Seega võib tõdeda, et järjest rohkem inimesi on kindlustuse vajalikkusest aru saanud,” nendib Sepp.

Ta lisab, et eelkõige saab inimene ise oma vara kaitsta. „Kindlustusleping ju vara iseenesest kaitsta ei saa, küll aga hilisemaid taastamiskulusid kompenseerida. Palju on juhtunud viimasel ajal põlenguid ja näiteks sellel puhul on üks olulisi riski leevendamise faktoreid regulaarne küttekollete puhastamine. Küttekoldeid tuleb hoida korras, regulaarselt puhastada ja põlevmaterjali küttekoldele mitte liiga lähedal hoiustada,” räägib Sepp. Ühe õnnetu näitena toob ta Tallinna Pae tänava põlengu, millest on ajakirjanduses palju artikleid olnud. „See on väga õnnetu juhtum, mille puhul saab detailidesse laskumata öelda, et õnnetuste ärahoidmisel on palju ära teha ka kõigil inimestel. Lisaks küttekollete puhastamisele on mõistlik ühiselt jälgida, et kortermajades ei toimuks ebaseaduslikku ehitustegevust. See võib reaalselt panna ohtu majas elavate inimeste elu. Päästeameti poolt saadud luba ja laiemalt kasutusluba on vaja erinevatele hoonetele ennekõike inimeste turvalisuse pärast."

If Kindlustus on pidanud viimastel aastatel korvama erinevaid õnnetusi alates põlengujärgsest hoone taastamisest kuni tormi poolt lõhutud varani. Õnneks on reeglina Sepa sõnul sellised juhtumid kindlustuslepinguga kaitstud ja sel juhul aitab kindlustusandja hoone õnnetusjuhtumi tagajärjel taastada.

Millest aga oleneb kindlustusmakse suurus? Sepa sõnul väga paljudest erinevatest nüanssidest, sealhulgas hoone suurusest, asukohast ja vanusest.

Ifi koguriskipaketil on turu parim kindlustuskaitse! Arvuta, kui palju maksaks see sinu kodu jaoks

Märksõnad

Tagasi üles