Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Vereta jahil püütakse kaamerasilmale saarmast

Copy
Sõrmiksaarmas loomaaia Kagu-Aasia vihmametsahoones.
Sõrmiksaarmas loomaaia Kagu-Aasia vihmametsahoones. Foto: Madis Veltman

Ligi 50 loodusfotograafi jäädvustavad reede pärastlõunal Pärnumaal Särghaual piirkonnale omast loodust ning looma- ja linnuliike. Vereta jahi fotovõistluse tänavune jahiloom on saarmas.

Vereta jahti juba 27. korda korraldav zooloog Tiit Hunt ütles, et Pärnu jõe kallastel on saarmale sobivaid elupaiku üsna rohkesti. «Kuigi saarmas on ettevaatlik ning pigem öise eluviisiga, ei tähenda see, et ta vahest ka päikese käes ei peesitaks. Saarmas on lustakas ja mänguhimuline ning loodetavasti jagub neil trikke ka fotograafidele.»

Saarmas kannab tänavu Eesti aasta looma tiitlit. Siseveekogude ümbruses ja mereranniku lähistel elav saarmas annab tunnistust keskkonna heast ökoloogilisest seisundist, looma kadumine aga elukeskkonna halvenemisest.

Kaitsealuse liigi arvukus Eestis on olnud aastakümneid tagasi nii madal kui 300 isendit, kuid viimastel aastatel on populatsioon pärast suuri arvukuse kõikumisi seireandmetel stabiliseerunud 2000 juurde.

Pühapäeva lõunani kestva võistluse osalejad saavad Pärnu jõe kallastel, ümbritsevates metsades ja Soomaa rahvuspargis jäädvustavad kõike huvitavat, mis neile kaamerasilma ette jääb. Kuigi «jahitakse» saarmast, võidab võistluse žürii hindamisel ikkagi parim loodusfoto. 

Fotojahil pildistatud materjalist valib iga osaleja välja kuni kümme parimat fotot. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja mitukümmend fotot, mis hiljem jõuavad fotonäitusele ning välja kuulutatakse võitja.

Eelmisel aastal Tallinnas Vabaduse väljakul üles seatud fotonäitus läks hiljem ringkäigule mööda Eestimaad. Näitust on siiani võimalik vaadata Tallinna loomaaias.

Vereta jahil on relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Vereta jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Jahti korraldavad Tiit Hunt, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.

Tagasi üles