Tulevastel spetsialistidel on põhjalik ülevaade kaasaegsete keskkonnaprobleemide sisust ning nende võimalikest lahendustest. Neil on teadmine, kuidas innovatiivseid lähenemisi kasutades saab teha pöördeid nii praktilistes majandustegevustest kui teaduslikes uurimistöödes. Lisaks üldisele majanduse ja ringmajanduse õppele on lõpetajatel teadmised ka intellektuaalomandi kaitse põhimõtetest.
Vaatame detailselt erialasse sisse
Meie tudengid omandavad põhjalikud teadmised ja oskused keemiatööstuse (polümeeride tööstus, biorafineerimine, tööstussümbioos) ja taastuvate kütuste (e-kütused, biogaas, biomass, vesinik) valdkonnas.
Käsitleme baaskemikaalide (orgaanilised happed, alkoholid, karbonaadid jne) tootmist keskendudes tööstuse ringmajanduslikele aspektidele, et materjalide taaskasutus muutuks tootmise ja tarbimise loomulikuks osaks.
Anname ettevalmistuse tootearendusprojektide koostamiseks ja läbiviimiseks, tootmise kavandamiseks ja keemiatehnoloogia valdkonna keskkonnaprobleemide ennetamiseks. Põhilised õpivaldkonnad on: protsesside termodünaamika, leviprotsessid, biokütuste töötlemisprotsessid, biorafineerimine, e-kütuste tootmine, keskkonnakaitse, säästlik tootmine ja ringmajanduslik tööstussümbioos.
Samuti on õppetöö käigus võimalik omandada teadmisi arvutusmeetoditest nii keemiatehnoloogias kui ka tehnoloogiliste protsesside ja rajatiste projekteerimises.
Oleme paindlikult ning arvestame õpetamisel üliõpilaste huve ja vajadusi. Valikained võimaldavad süveneda erinevatesse jätkusuutlike keemiatehnoloogiate valdkondadesse, keskenduda kas teadus- ja uurimistööle või tehnoloogiate praktikale. Suurt tähelepanu pöörame kaasaegsetele info- ja kommunikatsioonitehnoloogia rakendustele ning interdistsiplinaarsele õppele.
Kõik huvilised saavad juba täna esitada avalduse jätkusuutliku keemiatehnoloogia õppimiseks SAISis. Vastuvõtt kestab 3. juuli keskpäevani.
Õppekava loomise ja arendamisega seotud tegevusi toetatakse Õiglase Ülemineku Fondi meetmest „Ida-Viru täiendkoolituse mahu suurendamine ning uute tasemeõppe õppekavade arendamine ja käivitamine kutse- ja kõrghariduses“.