/nginx/o/2024/05/14/16071279t1h3967.jpg)
LPG massaaž sai alguse 1985. aastal Prantsusmaal toimunud autoõnnetusest ja selles kannatada saanud Louis-Paul Guitay (LPG ehk tema initsiaalid) soovist enda vigastustele tõhusamat ravi leida. Autoõnnetuse tagajärjel tekkinud kaelavigastuse tõttu füsioterapeuti külastanud Guitay mõistis, et iga seansi järel on tulemus vigastuse ravimisel erinev – seda seetõttu, et inimese võimekus alati täpselt õige tugevusega masseerida on ebatõenäoline. Saadud kogemus ajendas meest tavamassaažile alternatiivi leidma ning Guitay hakkas looma seadet, mis antud puudused eemaldaks.
Pärast aastatepikkust arendustööd tõi LPG turule rullikute abil rakke stimuleeriva massaažiseadme ning patendeerides endermoloogia termini kui kindla võtte lipomassaaži valdkonnas. Kõik LPG massaažiseadmed ongi eelmainitud leiutise-lahenduse järeltulijad.
LPG massaažis on kokku viidud erinevad massaažiliigid: kogu keha-, lümfi-, jalatalla- ja punktimassaaž. Hooldust viiakse läbi aparaadi abil, mis kujutab endast vaakumvooliku külge kinnitatud kaherullilist masseerijat, millega töödeldakse efektiivselt nahka ja nahaaluskudet: otsikuga tõstetakse nahk kõrgemale ja töödeldakse nahaaluskudet, vabastades seal olevad lümfiteed, mis on kokku surutud rasvarakkude ja neid ümbritsevate jääkainete poolt. Jääkained liiguvad protseduuri tulemusel vabanenud lümfiteid mööda verre ja jõuavad läbi neerude uriini, väljudes organismist.
Kuidas LPG massaaži protseduur välja näeb?
Protseduuri eesmärgiks on mõjutada organismi tööd läbi naha. Rohkem tähelepanu pööratakse probleemsetele piirkondadele. Kui Teil on mure piirkondadega, kuhu kogunevad rasvapadjandid (kõht, puusad, tuharad, sangad jms), siis on just LPG massaaž efektiivne lahendus. SLIMM kasutab LPG klientide lemmikut Integral 2i seadet ehk Medical versiooni LPG-masinast, mis erineb teistes salongides laialtlevinud masinatest oma omaduste ja rohkemate võimaluste tõttu.
Kas LPG massaaž aitab ka tselluliidi vastu?
LPG endermoloogia on seni ainus meetod, mille tselluliiti vähendav toime on meditsiiniliselt tõestatud. Lisaks on see ka esimene tselluliiti vähendav hooldus, mille on registreerinud ka FDA (Ameerika Toidu- ja Ravimiamet).
LPG head tulemused tselluliidiravis on seletatavad sellega, et massaaži käigus käsitletakse organismi kui tervikut – tervik ei tööta, kui mõjutada ainult väikest osa sellest. Seepärast teostatakse tselluliidiravi alati üle kogu keha. Iga organism on erinev ja nii kasutatakse iga kliendi puhul just talle sobivaimat raviskeemi.
On kolm peamist tselluliidi tüüpi:
- Esimest tüüpi nimetatakse pehmeks tselluliidiks, mida iseloomustab lõtvumine ja mida leidub sageli reitel ja tuharatel.
- Teist tüüpi tuntakse kõva tselluliidina, mis tundub puudutamisel kõva ja esineb tavaliselt kõhul ja õlavarrel.
- Kolmandat tüüpi nimetatakse ödeemseks tselluliidiks, mis on põhjustatud vedelikupeetusest ja võib põhjustada turset.
Kõigi kolme tselluliidi tüübi leevendamiseks sobib LPG massaaž väga hästi.
/nginx/o/2024/05/14/16071280t1h9b27.jpg)
Milliste tervisemurede korral lisaks tselluliidile aitab LPG massaaž veelgi?
LPG massaaži abil on võimalik ennetada ja mõjutada ainevahetuse, vere- ja lümfiringe- ning seedimisega seotud probleeme, nagu näiteks:
- liigne kehakaal
- migreen
- soolad liigestes
- liigeste- ja peavalud
- tursed
- vananev ja lõtvunud nahk
- väsimus, stress, unehäired
- rasedus-, põletus- ja lõikearmid
- menopausiga seotud vaevused
Terapeutiline LPG spordimassaaž aitab kiirendada treeningujärgset taastumist.
LPG massaaž:
- lõõgastab lihaspingeid
- rahustab ja normaliseerib neuro-vegetatiivset (sümpaatilist ja parasümpaatilist) närvisüsteemi
- elavdab vere- ja lümfiringet
- aktiveerib rakuainevahetust
- kiirendab ainevahetusjääkide- ja mürkide väljaviimist kudedest ja normaliseerib keha puhastusprotsesse
- kiirendab kudede uuenemist, paraneb uue kollageeni süntees
- tekitab sügavat heaolu tunnet, lisab eluenergiat
- soovitatav teostada operatsioonijärgseks taastumiseks (enne/pärast)
- soovitatav teostada enne/pärast rasedust (eriti keha kontuuride ning nahaga seotud murede lahendamine) – 1 kuu pärast sünnitust
Kui kaua kestab üks protseduur ning kui tihti peaks LPG massaažis käima?
Protseduuri kestvuseks on 40-45 minutit. Soovitatavalt võiks aktiivne ravikuur toimuda 2-3x nädalas, vähemalt 10-12 korda intensiivse kuurina. Edaspidi võib jätkata järelraviga vastavalt spetsialisti soovitustele (1-2x kuus). Kõik LPG massaažid on valutud, kuna liikumised ja tugevus määratakse personaalselt ning vastavalt naha koele.
Rohkem infot teenuste kohta leiad SLIMMi kodulehelt