Teeme Ära talgupäeva raames toimus laupäeval üle Eesti 1105 talgut, millel osales vähemalt 31 000 talgulist.
Üle-eestilisel talgupäeval osales 1105 talgul 31 000 talgulist
Muuhulgas said talgute käigus 231 veekogu ohutumaks, rajati 188 elurikast õppeaeda ning rikastati paljusid talguid kultuurielamustega. Talguid saab jätkuvalt märkida talgukaardile ja ka osaleda järgmise nädala lõpuni.
Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Henrik Raave ütles, et tänavune talgupäev õnnestus hästi - ilm oli hea ja eriti positiivne oli näha, et peale on kasvanud talguliste uus põlvkond.
Tänane vanim talguline oli 96-aastane proua Hilja, kes tuli kodust välja Muhu saarel ja kinnitas, et talgud on elustiil. Ühel talgul oli laps puu otsast alla kukkunud, aga õnneks õnnelikult. Midagi tõsisemat teadaolevalt kusagil talgutel ei juhtunud. Talgulised märkasid mitmel pool kevadiselt uniseid nastikuid ja ka rästikuid ning manitsesid kõiki inimesi ettevaatlikkusele.
Mitmel pool rajati elurikkaid õppeaedu ning korrastati veekogude kaldaid, samuti veeohutuse stende. Veekogudest õngitseti välja vana mööblit, isegi mitu diivanit, kuid tervikuna oli prügi leida varasemast vähem.
Teeme Ära talgupäeval oli tänavu kolm üleskutset: koostöös päästeametiga kodukandi veeohtude vähendamine, rohelise kooli programmiga koos elurikaste õppeaedade rajamine lasteaedadesse ja koolidesse ning Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ja Eesti kultuuririkkuse aasta egiidi all kultuurielamuste toomine igasse talgupaika.
Sarnaselt varasematele aastatele sai iga inimene ja kogukond ise otsustada, millised tööd vajavad sel korral ühist tegemist. Kõige rohkem toimus heakorra- ja külatalguid, korteriühistute talguid, ka prügikoristustalguid, mõnel pool peet lisaks talgutöödele ka mõttetalguid.