Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Abilinnapea lasi tütre sünnipäeva tõttu volikogu istungi päevakorrast kaks punkti välja võtta (30)

Copy
Tallinna uue linnavalitsuse esimene pressikonverents. Pildil abilinnapea Pärtel-Peeter Pere.
Tallinna uue linnavalitsuse esimene pressikonverents. Pildil abilinnapea Pärtel-Peeter Pere. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere (RE) palus arvata neljapäevase linnavolikogu istungi päevakorrast välja kaks punkti, mille tema pidi ette kandma.

Kui volinikud küsisid selle põhjust, siis vastas Pere, et kuna tegemist on päevakorras 10. ja 11. punktiga, siis jõutakse nende arutamiseni tõenäoliselt üsna hilja. Temal aga olevat samal päeval tütre sünnipäev ja nii ta paluski kahe päevakorrapunkti arutamise edasi lükata.

Üks päevakorrapunkt käsitleb raie- ja hoolduslõikusloa andmise korra muutmist ning teine nakatunud puude asendamise toetuse andmise korda.

Niipea kui volikogu oli päevakorra muutmise kinnitanud, läks kõnepulti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Mart Kallas, kes andis üle EKRE ja Keskerakonna saadikute umbusaldusavalduse Perele.

«Jah, ma tõesti palusin need päevakorrapunktid tänasest (neljapäevasest – toim) päevakorrast välja võtta, sest ma nägin, et opositsioon tegeleb puhtakujulise obstruktsiooniga ja tahab iga asja peale 15-minutilisi vaheaegu võtta. Seetõttu oleks olnud väga ebatõenäoline, et volikogu täna üldse nende päevakorrapunktide arutamiseni jõuab,» ütles Pere neljapäeval Postimehele.

Ta lisas, et oli tahtnud neid samu punkte juba eelmisel volikogu istungil ette kanda, kuid siis hääletas opositsioon need päevakorrast välja.

«Need punktid on ette valmistatud minu eelkäija Vladimir Sveti (KE) ametiajal ning ma oleksin tahtnud tema töö võimalikult kiiresti lõpule viia, aga paraku pole see võimalikuks osutunud,» lisas ta.

Kallase sõnul otsustati esitada Perele umbusaldus 23. aprillil maha sadanud lume koristamisprobleemide ja ebaõnnestunud kommunikatsiooni tõttu. EKRE ja Keskerakonna fraktsiooni liikmed leiavad ühiselt, et Tallinnas ei tohi olla võimu juures abilinnapea, kelle kommunikatsioon kriitilises olukorras on puudulik, ennast õigustav ja linlasi solvav.

Volikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Manuela Pihlap tõdes, et Pere niisugune soov oli mõneti ootamatu. «Kõigepealt ta palus oma eelnõud päevakorras ettepoole tõsta. Ja siis otsustas, et see ikka ei sobi ja palus volikogul ka teist korda päevakorda muuta ning eelnõud sootuks päevakorrast eemaldada. Selgus, et vastne abilinnapea ei saa volikogu istungil oma valdkonna eelnõusid esitada, kuna kiirustab tütre sünnipäevale» lausus Pihlap.

«Äsja puhkuselt naasnud abilinnapea Pärtel-Peeter Pere ruttas koju, jättes volikogu saali istuma emad ja isad, kel samuti lapsed kodus ootamas. Poliitikas tuleb arvestada, et kolleegid võivad küll vastu tulla, kuid peab ka mõistma, et see amet eeldab töötunde hilistel õhtutundidel, pere kõrvalt ja arvelt,» lisas ta.

Hilisõhtuks selgus, et Perel oli olnud õigus. Ta oleks pääsenud volikogu kõnetooli oma esimest päevakorrapunkti ette kandma kell 22.57.

Tagasi üles