Tallinna loomaaed tähistab koos polaarklubiga laupäeval ülemaailmset jääkarupäeva.
Loomaaed tähistab laupäeval ülemaailmset jääkarupäeva
Huvilistel on võimalik oma käega katsuda ja mikroskoobi all vaadata jääkaru karva, lähemalt tutvuda suurkiskja küünistega ja vaadelda jääkarude toitmist.
Loomakasvatusnõunik Anne Saluneem räägib jääkarude Friida ja Rasputini toitumisharjumustest ja huvitavaid fakte jagavad loomaaia loodushariduse spetsialistid. Põnevaid lugusid oma viimasest Arktika retkest ja Loodeväila läbimisest räägivad Maris ja Tiit Pruuli polaarklubist. Imelisi kaadreid Arktikast näitab fotograaf Kaido Haagen.
Polaarklubi tegevjuhi Katrin Savomägi sõnul on ülemaailmse jääkarupäeva tähistamine vajalik, et tõsta teadlikkust jääkarude elupaikade vähenemisest. «Jääkaru meeldib enamikele inimestele, selline ilus ja uhke loom. Teda kutsutakse ju Arktika kuningaks. Kliima soojenemisel on merejää vähenenud, aga jääkaru sõltub jääst - enamiku oma elust veedab ta jääl või meres. Et kõigele sellele rohkem tähelepanu pöörata tähistatakse 27. veebruaril rahvusvahelist jääkarupäeva. Karu pole oma hädas üksi, muudatused Arktikas puudutavad meid kõiki ja Arktika pole sugugi kaugel,» ütles Savomägi.
Rahvusvahelise Looduskaitse Liidu (IUCN) hinnangul on Arktikas praegu 19 jääkarude asurkonda ja nendes elab ligikaudu 26 000 jääkaru. Kliima soojenemise tagajärjel vähenevad Arktika jääväljad ja jääkarude toidubaas ning nii võib sajandi lõpuks alles jääda ainult mõni üksik jääkarude asurkond.