Kuue riigikogu liikme lahkumine Keskerakonnast on Mihhail Kõlvarti kui erakonna esimehe läbikukkumine, ütles Euroopa Komisjoni liige Kadri Simson (KE) ühismeedias.
Simson: loomulikult panevad viimased arengud mõtlema ka enda tulevikule Keskerakonnas (5)
«Kõlvart väitis, et teadis erakonnakaaslaste täna avalikustatud plaanidest juba nädalaid, kuid ometi ei teinud ta midagi, et veenda pikaajalisi erakonnakaaslasi jääma. Otse vastupidi, vaid üks vastamata telefonikõne aseesimees Jaak Aabile, kel oleks sel aastal täitunud 30 aastat Keskerakonnas, on pigem selge surve inimeste eemalepeletamiseks,» märkis Simson.
«Ma tean, et erakonna esimees saab panustada meeletult aega ja veenmisjõudu, et erakond ei lõheneks. Seda tegi Jüri Ratas peale esimeheks saamist korduvalt ja tõhusalt. Kõlvart seevastu on apaatne ja sellisena kahjustab Keskerakonda,» lisas ta.
«Tänane Keskerakonna juhatus – kaks Kõlvartit, Laats ja Toots, Belobrovtsev ning peasekretär Anneli Ott tulevad kõik teistest erakondadest. Nende jaoks ei olnud Keskerakond esimene valik ning vahest seetõttu ei hooli nad Keskerakonna liikmetest, kelle lahkumine on väga märgiline,» tunnistas Simson.
Keskerakond on Simsoni sõnul kaotanud sellise juhtimise all üle-eestiliselt tõsiseltvõetavuse. «Ma olen korduvalt hoiatanud, et pealinnakeskne juhtimine tähendab marginaliseerumist. Nii on ka kahjuks minemas. Ning loomulikult panevad viimased arengud tõsiselt mõtlema ka enda tulevikule Keskerakonnas.»
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liikmetest liituvad sotsiaaldemokraatidega Jaak Aab, Tanel Kiik, Ester Karuse ja Andre Hanimägi. Parteituna jätkavad Enn Eesmaa ja Kersti Sarapuu.