Mis mind häirib hoolimatuse juttude juures on see, et 50 protsendi skandaaliga lahkumiste taga on üks rääkimata lugu, millest tuleks välja, et ka lahkuja on käitunud inetult. See, et ERR on neist seikadest vaikinud, on võib-olla parim tunnistus oma inimeste hoidmisest. (Muidugi superegodega inimesed ei pruugi ise arugi saada, et nad on midagi halvasti teinud.)
5) Miks te devalveerite sõna «tsensuur»? Kuidas te hakkate nimetama päris tsensuuri, kui see ühel hetkel tekib? Igal toimetajal on õigus otsustada, mida ta eetrisse laseb. Selle eest talle makstakse. Loomulikult teevad toimetajad oma valikutes vigu, aga seni, kuni kannataval kunstnikul on õigus minna teise kanalisse, sotsiaalmeediasse või linnaväljakule oma teost esitlema, seni ei ole tegemist tsensuuriga, vaid parimal juhul vale toimetusliku otsusega.
Kui mina oma sotsiaalmeedia seinal blokeerin mõne trolli, kas see on tsensuur? Ei, sest ma ei piira tema õigust kusagil mujal nautida sõnavabadust. Kas keegi arvas, sealhulgas Urmas Oru, et saate eetrisse mittelubamise korral, seda teksti kusagil ei ilmu? Praegune tulemus oli ju ette näha.
P.S. See, et ma praegusel juhul kaitsen ERRi, ei tähenda, et ERRi programmi kõik saated ja otsused mulle meeldivad.
P.P.S Kui kõrvale jätta, et Kinoteatri jutt oli populismi rasvast tilkuv, siis iseenesest muidugi ei tee paha ERRi aeg-ajalt ka kõvemate sõnadega kritiseerida. Väikest raputust on vaja.»