Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071
Saada vihje

Kasutuseta väärismetallid on väärtuslik materjal - too need TAVASTi kokkuostu!

Artikli foto
Foto: Tavast Eesti

Mida teha kasutust mitteleidvate või katkiste ehete, hambakulla või lauahõbedaga? Hea variant müüa need Tavasti kullasepaärile, mis tegeleb väärismetalli taaskasutusega. Kokkuostetud metall töödeldakse ümber ja müüakse ehtekunstnikele, kes kullale ja hõbedale ehetena uue elu annavad.

TAVAST Väärismetallid ostab kokku nii proovimärgisega kui ka –märgiseta esemeid. Pandimajadest, mis samuti väärisesemeid ostavad, eristab Tavastit pikk ja soliidne ajalugu – tegemist on Eesti vanima kullassepafirma Roman Tavasti tütarettevõttega. Roman Tavast peab tänavu auväärset sajandat sünnipäeva. 100 aastat on selles ettevõttes kulla ja hõbedaga tegeletud ning usaldusväärsemat ostjat oma väärismetallidele Eestist ilmselt ei leia. Lisaks on Tavasti lähenemine väärismetallide kokkuostu põhimõtteliselt täiesti teistsugune ehk ringmajanduslik.

Tavastisse võib müüki tuua katkiläinud ehted või ehted, mida enam ei kanta. Samuti ostab Tavast hambakulda ja lauahõbedat. Pole probleemi, kui esemetel puudub prooviklassi märge, sest Tavasti Proovikoja kogemusega spetsialistid määravad selle müüja juuresolekul kiiresti ja täpselt, kasutades selleks moodsa RFS-tehnoloogia abi. Raha esemete eest saab kohe kätte ja hind on Eesti turu parim.

Artikli foto
Foto: Tavast Eesti

Kuidas kuld ringleb?

Kulla kokkuostuga tegelevad Eestis usinalt ka pandimajad, kelle eesmärgiks aga ei ole kokkuostetud esemeid ümbertöödelda, vaid nad üritavad need kiiresti maha müüa. Väga vabalt võib klient nii avastada, et tema emotsionaalset väärtust omav perekonnaehe on sattunud kellegi teise kaela või sõrme. See ei pruugi olla meeldiv tunne.

Siin aga ongi vahe TAVAST Väärismetallide kokkuostuga – Tavast ei müü varem kasutuses olnud esemeid edasi ilma kliendi nõusolekuta, vaid metall läheb taaskasutusse. Nõnda väheneb juveelitööstuse keskkonnajalajälg. Kokku ostetud väärisesemed ja metallmaterjal puhastatakse ja sulatatakse ning töödeldakse ümber plekiks, traadiks ja graanuliteks. Nii saab näiteks vanadest ehetest, hambakullast ja kasutusest välja jäänud lauahõbedast väärtuslik toormaterjal ehtekunstnikele.

Taaskasutus on juveelitööstuses kiiresti väga oluliseks teemaks tõusmas, kuna ehete ostjatele läheb aina enam korda, kust pärineb materjal – kas see on saadud keskkonna arvelt või toodetud nutika ringmajanduse tulemusel. Kuna kuld ei vanane ega hävine, on see tänuväärse materjalina üha uuesti ja uuesti kasutatav.

Investeerimiskuld ja –hõbe

Kuld ja hõbe on ammusest ajast tuntud investeerimisvõimalus, mida peetakse mitmel põhjusel väga turvaliseks. Nimelt ei kaota kuld ja hõbe ka heitlikel aegadel üleöö oma väärtust nagu võib juhtuda teiste investeerimistoodetega (näiteks aktsiad, võlakirjad jne). Füüsiline kuld ja hõbe jääb alles ka siis, kui internetile ligipääs kaob. Nende väärtus on käegakatsutav ja nad on alati likviidsed ehk kergesti müüdavad.

Tavast müüb lisaks ehtematerjalidele ka investeerimiskulda ja –hõbedat. Valikus olevate Saksamaa vanima väärismetallide rafineerimistehase Heimerle+Meule kuld- ja hõbeplaatide tooraineks on samuti kokkuostetud ja ümbertöödeldud väärismetallist esemed. Tõenäoliselt on Tavast Eestis ainuke pakkuja, kelle tootevalikus on 100-protsendiliselt taaskasutuskullast või -hõbedast valmistatud investeerimisplaadid.

Kui teil on küsimusi väärismetallide kokkuostu teemal, saatke meile kodulehe kaudu päring või pange oma küsimus teele e-kirjaga aadressil info@tavast.ee.

Tutvuge TAVAST Väärismetallide kokkuostu hinnakirjaga siin.

Tagasi üles