Eesti üks juhtivaid traumavabastuse terapeute Elina Kadaja selgitab, kuidas kergesti omandatavate praktikatega saavad inimesed vabaneda neid koormavast ja tuua oma ellu positiivseid muutusi.
Elina, räägi natuke sellest, mis on see, mida sa praegu teed ja kuidas see inimesi aitab?
Minu aastatepikkune kogemus on näidanud, et traumavabastusse jõuavad inimesed, kellel on soovi ja valmisolekut oma elu paremuse suunas muuta. Näiteks minu kliendid, kes on elus kannatanud ärevushäirete, meeleolu kõikumiste tõttu või kes otsivad elus õiget sihti, on pärast minuga toimunud sessioone rahulikumad, rõõmsamad ja õnnelikumad. Sellist tagasisidet saan ma pidevalt ja mul on siiralt hea meel, et minu töö toob inimeste ellu reaalseid muutusi.
Enamik kliente jõuab minuni soovituste kaudu. Esialgu tullakse ühele sessioonile ja enamasti nendega ka jätkatakse, sest uue eneseregulatsiooni mustri omandamiseks on vaja järjepidevust. Lihtsate, kuid teadlike praktikate kasutamisega on võimalik edaspidi ka koduses keskkonnas ennast lõdvestada ja see on vajalik oskus, mille inimene omandab kogu eluks.
Traumavabastuse hingamise, keha ja vaimu ühistöö tehnikad ning teadmised sümpaatilisest ja parasümpaatilisest närvisüsteemist pole seni Eestis olnud just kuigi levinud, nii et nii mitmeski mõttes on see teerajamine. Mul on ääretult hea meel olla osa sellest.
Kas sa saaksid tuua ka mõningaid konkreetseid näiteid, kuidas oled inimeste elu muutnud?
Traumavabastuse protsess on eelkõige töö iseendaga, mis ei ole ühekordne ettevõtmine, vaid teekond. Selle edukuse eelduseks on kahtlemata pealehakkamine ning inimene peab endasse uskuma. Sessioonide tulemusel hakkavad ebavajalikud, aga samas kinnistunud mõttemustrid muutuma ja asenduvad positiivse ellusuhtumisega.