Vaatamata tänasele majanduslikule olukorrale, kus paljud asutused on sunnitud koondama, sõuab üks ettevõte vastuvoolu, hoides oma töötajaid ja palgates inimesi juurde. Eesti suurim rahvusvaheline turvafirma G4S Eesti on alati avatud uutele töötajale, kes on huvitatud panustama meie elu turvalisemaks muutmisele või soovivad end arendada turvatehnika alal, nii meeskonda kui ka klientidesse ja koostööpartneritesse.
Töö turvavaldkonnas on mitmekihiline, põnev ja pakub uusi väljakutseid
«Turvavaldkond ei tundu ehk pealtnäha kõige atraktiivsem, aga oleme osa maailma suurimast turvaettevõttest ning suurim rahvusvaheline turvafirma Eestis. See näitab meie jätkusuutlikkust ning stabiilsust,» räägib AS G4S Eesti personalidirektor Indrek Sarjas. Just stabiilsus, usaldusväärsus ja ausad töösuhted on need, miks töötajaid rahulolu-uuringute järgi G4S-i enim hindavad. Ehk kui palgapäev on kokku lepitud, siis sel päeval ka raha arvele tuleb.
G4S Eestis töötab täna umbes 2000 inimest, neist ligi 1300 on turvatöötajad, 300 on ametis turvatehnika vallas ning ülejäänud on tugiteenuste ja administratiivtöötajad. Turvatöötaja amet ei ole Sarjase sõnul kindlasti mitte igav ja üksluine toidukaupluses kassa kõrval seismine, nagu sageli ekslikult kiputakse arvama. «See on mitmekesine, tehniline ja vastutusrikas töö, näitaks on vaja hoolitseda kinniste objektide eest, olgu tegemist tehaste, laohoonete või saatkondadega. Saatkonnad on väga spetsiifilised objektid, kus on reguleeritud kord. Kui turvatöötajatele esitatud nõuded on karmid, siis saatkondades on need veel karmimad.»
Turvatöö on paindlik ja pakub palju eneseteostusvõimalusi
Tänu kiiresti arenevale tehnoloogiasektorile on kasvav äri turvatehnika, kus leiavad põneva ameti tehnikahuvilised. Kes soovib oma ellu rohkem põnevust ning adrenaliini, selle tööks on sobib patrullteenistus, kus kunagi ei tea ette, kas kutsung objektile tähendab, et majaomanik on valvekoodi valesti sisestanud või on keegi pahalane tõepoolest võõra vara järele käe sirutanud.
«Meie töös on võtmesõna paindlikkus. See on oluline nii noortele kui ka eakamatele. Noortele on sageli tähtis ühildada kooliskäimine ja töögraafik ning seetõttu saame pakkuda pikki ja lühikesi vahetusi, samuti vastavalt soovile ja vajadustele öiseid, hommikusi või päevaseid vahetusi. Vanemaealiste puhul on palju pensionil olevaid töötajaid, kes tahaksid siiski ühiskonda veel panustada, ent mitte täiskohaga,» selgitab personalijuht. «Paljudel eakamatel inimestel on suvekodud, mis tähendab, et suviti tahetakse pigem puhata ja maal aiatööd teha, ent pimedatel talvepäevadel tööl käia. Tudengitel ja õpilastel on aga vastupidi – neil on just rohkem vaba aega suvevaheajal.»
Töötajate keskmine staaž ettevõttes on 9 aastat. Töötajaskond jaguneb suhteliselt võrdselt: on nii töötajaid vanuses 20, 30, 40, 50 ja 60 aastat. Sarjase sõnul aitab see ettevõttel olla mitmekesine ja näitab tööandja atraktiivsust igas eas inimeste jaoks. Naisi on G4S Eesti töötajatest umbes kolmandik, kuid olenevalt osakonnast leidub ka neid, kus enamik on õrnema soo esindajad. «Oleme aastaid püüdnud värvata naisi näiteks tehnikuteks, et murda müüti, kuidas tehniku töö puhul on tegemist jõulise ja füüsilise betooni juhtmete piikimise tööga. Tegelikult on tehniku töö viia läbi kliendikonsultatsioone, selgitada klientidele, kuidas oma vara kaitsta, kontrollida olemasolevaid seadmeid ning aidata paigutada uusi andureid ruumidesse, kus on näiteks mööblit vahetatud. Neile, kellele meeldib suhelda, sobib tehniku töö suurepäraselt!»
G4S Eesti teeb tihedat koostööd ka kutsehariduskeskustega õpipoisi- ehk töökohapõhise õppe raames, mis annab turvafirmale võimaluse õpetada osa pealekasvavatest tehnikutest ise välja. «Pole midagi teha – täna ei saa üheski Eesti koolis õppida turvateenistuse tehnikuks. Meie eesmärk on aga, et kõik meie turvatöötajad on litsentseeritud kutsetunnistusega ja samamoodi on pädevus ka tehnikutel,» selgitab Sarjas. G4S Eesti on saanud ka Eesti Tööandjate Keskliidult parima praktikakoha tiitli.
Palju panustatakse töötajate ja nende perede tervisesse
Suure tööandjana ulatub G4S Eesti tööpõld Narvast Kuressaarde ja Haapsalust Võruni, mis tähendab, et ettevõtte töötajad elavad ja töötavad üle riigi ning ühisüritusteks kõiki kokku kutsuda on keeruline. Sellegipoolest korraldatakse igal aastal kogu töötajaskonnale ning nende peredele G4S perepäev, autasustatakse kvartali parimaid turvatöötajaid ning võimaldatakse nii töötajatel kui ka nende pereliikmetel vanaisast lapselapseni hoolt kanda oma füüsilise tervise eest, liitudes ettevõtte spordiklubiga.
Ettevõttele ongi väga omane perekeskne suhtumine – jõulukingid lastele, juubelisünnipäevade kingitused, sünnitoetus. Lisaks kehtivad töötajatele erinevad soodustused alates G4S-i enda toodetest kuni heade koostööpartnerite pakkumisteni.
Samamoodi hoolitsetakse töötajate vaimse tervise ja arendamise eest koolituste ning karjäärivõimaluste toel. «Ootame tööle ka neid, kel puuduvad kogemused, aga on huvi turvatöötaja eriala vastu. Seadusandlus näeb ette, et esmalt tuleb läbida turvatöötaja baaskoolitus ning pärast seda saab valida, kas jääda meile alaliselt või ühineda näiteks meie ürituste rakukesega G4S STAFF. Viimane tähendab, et isegi kui koolituse läbinu ei tööta meil, saab ta tänu turvatöötaja litsentsile osaleda erinevatel suursündmustel tööampse tehes,» räägib Sarjas. STAFF on mõnus seltskond aktiivseid inimesi, kes aitavad tagada turvalisust, kontrollida pileteid või korraldada parkimist kontsertidel, festivalidel ja spordiüritustel. Hiljuti oli G4Si meeskond abiks Saaremaa Rally korraldamisel.
Koolituste valik on lai nagu Rootsi laud
Personalijuht lisab, et täiendkoolitusi on ette nähtud aasta jooksul päris suur maht ja koolitusplaan pannakse paika aasta alguses. «Meie koolituste valik on nagu Rootsi laud ja töötajad saavad loomulikult ka ise sõna sekka öelda. Mõni soovib kasvatada erialast pädevust: kuidas tulla toime raske kliendiga, kuidas pidada kinni poevaras. On suhtlemis- ja arvutikoolitused, tuletõrjesüsteemi käsitlemise õpe, aga ka meditsiinikoolitus, sest meie töös on tulnud ette nii esmaabi andmist ning isegi sünnitamisel on meie inimesed toeks olnud.»
Väga oluline on G4S Eesti jaoks pakkuda töötajatele karjäärivõimalusi. Kes tahab rohkem vastutada, saab kandideerida vahetuse või objektivanemaks ja siis turvajuhiks, kus saab koordineerida teiste tööd. Pikaajalistest töösuhetest rääkides on ettevõttes mitmeid edulugusid, näiteks tänane teenindus- ja juhtimiskeskuse direktor alustas aastaid tagasi turvatöötajana. Tegelikult ongi suur osa ettevõtte juhtidest kasvanud välja maja seest. Karjäär võib olla ka horisontaalne, näiteks kui tehnikul on huvi õppida erinevaid tehnoloogiaid alates turva- ja läbipääsusüsteemidest kuni helinduse, video- või tuletõrjesüsteemideni.
G4S Eesti esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis, ettevõttel on 100 000 püsiklienti. G4S Eesti emaettevõte on maailma juhtiv turva- ja kinnisvarahaldusteenuseid pakkuv ettevõte Allied Universal®, mis annab üle maailma tööd ligi 800 000 töötajale. Eesti Turvaettevõtete Liidu andmetel kuulub G4S-ile 42% Eesti valveteenuste turust ja 60% Eesti tehnilise valve turust.
Tekkis huvi? Loe lähemalt siit.