Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

On sul ökonoomne elektriradiaator juba olemas?

Artikli foto
Foto: Pixabay

Ökonoomne elektriradiaator võiks olla üks peamine faktor, millele elektriradiaatori valimisel keskenduda. See on hea nii sinu rahakotile kui ka loodusele ja keskkonnale üleüldisemalt. Mis on aga üldse võimalused?

Ühe radiaatori mitu varianti

Öeldes elektriradiaator, siis tavaliselt mõeldakse selle all konvektsiooniradiaatoreid, mis soojendavad õhku ja jaotavad seda ruumis ühtlaselt. Tegelikult on konvektsiooniradiaatori kõrval teisigi variante. Näiteks infrapunakiirgusega radiaator. Mis neil vahet on?

Kui konvektsiooniradiaator soojendab õhku, siis infrapunakiirgus toimib sarnaselt päikesele, soojendades otse objekte ja inimesi. Tänu sellele erisusele on tagatud mõnus soojus ilma õhu ringluse järgi ootamiseta. Võib öelda, et infrapunakiirguse põhimõtet kasutav mudel on tõeliselt ökonoomne elektriradiaator: kerge ja kiire reguleerida ning tänu sellele äärmiselt energiatõhus.

Stiiliteadlike jaoks on oluline seegi, et tänapäevane elektriradiaator ei ole enam kole metallist jurakas. Neid on eri stiilides ja värvitoonides ning just infrapunakiirgusel toimivad lahendused on märkimisväärselt mitmekülgsete lahendustega: lambi moodi Heatum soojakiirgur või Trio riputatav ning pildiga lahendus. Selline ökonoomne elektriradiaator ootab Kaup24 valikus ning sobib kindlasti iga interjööriga!

Ökonoomne elektriradiaator peab olema reguleeritav

Pole suuremat energiaraiskajat, kui toa liiga soojaks kütmine. Seetõttu on tõeliselt ökonoomne elektriradiaator termostaadiga, et elektriradiaator ei peaks kogu aeg tegema tööd ühel kindlal temperatuuril. Veelgi parem, kui on võimalik lausa graafikut programmeerida. Selliselt töötab radiaator täpselt siis, kui on vaja ja täpselt sellistel temperatuuridel, nagu on tarvis. Uuemad elektriradiaatorid võivad tulla lausa nutika termostaadiga.

Ökonoomset tulemust aitab saavutada ka radiaatori korrektne paigutamine. Näiteks on elektriradiaatori parim koht akna all, mis ennetab külmasildade tekkimist. Seetõttu asub ka seinale kinnitatav elektriradiaator tavaliselt just akna all. Nii ongi ühe võimsa radiaatori asemel parem lahendus soetada mitu väiksema võimsusega radiaatorit ja need siis strateegiliselt oma kohtadele paigutada.

Täiesti tõsi on, et elektriradiaator ise ei pruugi sobida põhikütteks. Vajalikus koguses radiaatorite soetamine võib osutuda lihtsalt liiga kalliks. Küll on aga ökonoomne elektriradiaator ideaalne lisakütte variant! See sobib ruumidesse, mida köetakse harva või varuvariandiks või eriti krõbedatesse talveilmadesse, mil põhiküttel on abikätt vaja.

Võib öelda, et ökonoomne elektriradiaator on ka see, mida saab vastavalt vajadusele liigutada. Jällegi, et see saaks oma tööd teha seal, kus vaja ja siis, kui vaja. Nii et kuigi elektriradiaatorit on võimalik kinnitada ühtviisi hästi nii põrandale kui seinale, siis tasub kindlasti kaaluda ratastel mudelit.

Mitte liiga nõrk ja mitte liiga võimas

Hakates Hansapost veebipoes elektriradiaatoreid lähemalt uurima, ära unusta kontrollida mudeli võimsust. Ökonoomne elektriradiaator peab olema täpselt õige, mitte liiga võimas ega mitte liiga nõrk. Liiga võimas radiaator kuivatab õhku ja tarbib ülemäära palju elektrit. Liiga nõrk elektriradiaator ei saavuta soovitud soojustaset ning peab pidevalt tööd tegema, mis mõjub halvasti nii radiaatorile endale kui üldiselt elektrisüsteemile.

Elektriradiaatori võimsuse arvutamiseks sobib ideaalselt lihtne ruumala valem: pikkus x kõrgus x laius. Kui ruumala on teada, siis arvestada ühe kuupmeetri kohta 30 W ning ongi teada, millise võimsusega elektriradiaator sobiks kõige paremini.

Kaasaegsed säästlikud elektriradiaatorid aitavad kulusid märkimisväärselt kokku hoida, tagades samal ajal hubase ja mõnusa äraolemise. Elektriradiaator peaks vastama teie kodu soojusvajadustele, sobituma interjööriga ning pakkuma energiatõhusust ja mugavust. Ökonoomne elektriradiaator on jahedatel ilmadel parim sõber!

Tagasi üles